تشخیص خیانت

تشخیص خیانت

خیانت موضوع داغ این روزهای ایران و سراسر جهان است. یکی از سوالاتی که بارها بررسی می شود اینکه تشخیص خیانت به چه صورت خواهد بود؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص نشانه هایی که فرد پس از خیانت دارد صحبت کنیم. حالات مردان و زنان پس از خیانت را به طور دقیق بررسی کنیم و روش های تشخیص خیانت را به زبانی ساده توضیح دهیم.

تشخیص خیانت از سوی مردان

یکی از مهمترین نشانه هایی که ثابت میکند، مرد مرتکب خیانت شده است اینکه علاقه ای به ماندن در خانه ندارد. آقایان به واسطه شغلی که دارند، اغلب بیرون از منزل کار می کنند. مرد وقتی خیانت می کند، تمایلی با هم صحبتی با همسر خود ندارد و علاقه زیادی به وقت گذرانی با شریک زندگی خود نشان نمی دهد. مثلاً اگر همسر شما مدام صحبت از جلسات کاری می کند و یا به سراغ سمینارهایی می رود که تا به حال نرفته است و قصد دارد در همه آنها شرکت کند یعنی یک جای کار می لنگد.

تشخیص خیانت از سوی زنان

بانوان وقتی درگیر خیانت می شوند، داستان سرایی می کنند. سعی می کنند، بیشتر در مورد زندگی دیگران صحبت کنند سعی می کنند لابلای صحبت خود حق را به فرد خیانتکار داستان بدهند. در واقع از نظر آنها خیانت حق مسلم شخص داستان بوده است. این افراد برای اینکه حس گناه کمتری داشته باشند مدام در حال توجیه گناهان خود هستند و سعی می کنند همیشه به سراغ روشی بروند که خود را تبرئه کنند.

گام های تشخیص دادن خیانت همسر

یکی از مواردی که برای تشخیص خیانت بررسی می شود میزان صمیمیت بین زن و مرد از نظر کمی و کیفی است. در واقع زن ها پس از خیانت بسیار سرد می شوند و این رویکرد به یک باره صورت می گیرد. افراد در این راستا به طور کامل صمیمیت خود را از فرد مورد نظر می گیرند و سعی می کنند از او فرار کنند. این رویکرد آنقدر تکرار می شود که حتی دیگر احساس گناه هم نخواهند کرد و احتمالاً به خودشان حق می دهند. موضوع دیگر در تشخیص خیانت استفاده از ضمیر “من” به جای “ما” است. مثلاً در گذشته زن و شوهر همیشه به دنبال آینده ای بودند که هر دو شخص را راضی نگه دارد. اما پس از خیانت دیگر همسر نقشی در آینده فرد نخواهد داشت. تغییر در برنامه هایی که موجود است می تواند برخی از اهداف افراد را مشخص سازد. مثلاً فرض کنید در گذشته تصمیم داشتید که خانه ای خریداری کنید و نظر هر دو شخص در خرید خانه دخالت داشت به طوری که نظرخواهی شکل می گرفت اما پس از خیانت همسر شما مدام تکرار می کند که من چنین خانه ای را می خواهم، راحتی من مهم است، سلیقه من بهتر است و … . در گام های تشخیص خیانت، دیده شده است که همسر شما دیگر به مانند قبل علاقه ای به ارتباط شما با دوستانش ندارد. او تمام وقت خود را با دوستانش می گذراند بدون اینکه شما را دعوت کند. در واقع هر بار هم برای این کار خود دلایل قانع کننده ای دارد. موضوع از این قرار است که دوستان فرد خیانتکار در اغلب مواقع در جریان خیانت وی هستند و قطع ارتباط همسر او با دوستانش می تواند برملا شدن خیانت را به تاخیر بیاندازد. بانوان علاقه زیادی به غیبت کردن دارند و در لیست ابتدایی ترین رفتارهای یک زن محسوب می شود. زن خیانتکار به طور مدام از روابط خصوصی دیگران صحبت می کنند و می خواهند نظر شما را در مورد خیانت یا طلاق بدانند. این افراد سعی می کنند نظر خود را نیز غالب کنند.

نشانه های تشخیص خیانت از نظر رفتاری

اولین نشانه ای که مردان در راستای خیانت دنبال می کنند بهانه گیری است. در واقع آقایان وقتی وارد دنیای خیانت می شوند، صد در صد فکر می کنند که فرد جدید از همسرشان بهتر است. او مدام فرد جدید را با همسر خود در ذهنش مقایسه می کند و البته که خود را برنده همه این مقایسه ها می داند. از سوی دیگر نشانه های رفتاری وی بهانه گیری است که می تواند از وضعیت منزل باشد، در مورد طعم غذا باشد و یا سطح رفت و آمدی که دارید. در این شرایط فرد خیانتکار رسیدن به وضعیت بهتر را حق خود می داند، دوست دارند همسری با اندام بهتر داشته باشد و یا به دنبال فردی است که درآمدزایی می کند. نشانه دیگر برای تشخیص خیانت که در رفتار افراد دیده می شود، حرفها یا روش هایی است که به صورت غیر قابل پیش بینی از فرد سر می زند. در یک زندگی سالم و استاندارد، زن می داند که همسرش چه زمانی خوشحال است و چه زمانی ناراحت است، حساسیت های وی را می شناسد و به طور کلی می داند که واکنش همسرش به چه صورت است اما اگر مرد وارد خیانت شده باشد ، تبدیل به موجودی پیچیده می شود به طوری که در زمان بروز یک موضوع یکسان تغییر رفتاری از وی سر می زند که برای زن تازگی دارد و این یعنی یک زنگ خطر جدید که قطعاً مشکل ساز خواهد شد.

تشخیص دادن خیانت از رفتار های جنسی

رابطه جنسی بین زن و مرد از مهمترین موضوعاتی است که مدنظر قرار می گیرد و تغییر رفتارهای که افراد بر سر تخت دارند قطعاً آسیب رسان است. هر زن و شوهری در راستای روابط جنسی یک سری راه و روش ها دارند و طبق همان به نتیجه مطلوب می رسند، حال فرض کنید که یکی از طرفین یا هر دو نفر دیگر علاقه ای به انجام کارهای گذشته و اصراری به رابطه جنسی ندارد. در واقع این موضوع نشان از این است که فرد جدید روشهایی بر روی تخت برای همسرتان پیاده کرده است که شما تا به حال انجام نداده اید. در چنین شرایطی همسر شما دیگر اشتیاق سابق برای ارتباط جنسی با شما ندارد اما شاید شما را پس هم نزند! پس دید هوشمندانه نیاز است.

موارد عجیب در خیانت

یکی از موضوعاتی که در طول چند سال اخیر بسیار دیده می شود آشنا کردن همسر با فرد جدید است! البته که این کار بسیار احمقانه به نظر برسد که مردی همسر خود را با خانم جدیدی که پارتنر آن محسوب می شود آشنا کند! اما تحقیقات نشان می دهد که این روش در بین بسیاری از مردها اجرا شده است. در واقع فرد خیانتکار برای اینکه شرایط بسیار قابل اعتماد به نظر میرسد سعی می کند همسرش را با پارتنر جدید خود آشنا سازد. در چنین شرایطی همیشه دست پیش را می گیرد که پس نیفتد! مثلاَ می گوید: او فقط یک همکار ساده است، حساسیت تو زیاد شده است، مگر می شود من با کسی در ارتباط باشم و تو را با او آشنا کنم و … .

نشانه های مشترک تشخیص خیانت در زن و مردان

یک سری نشانه های مشترک پس از خیانت در زن ها و مردها رخ می دهد که دانستن آن خالی از لطف نیست. مثلاً در هر دو شخص تغییرات ظاهری رخ می دهد به طوری که دیگر به ظاهر خود نمی رسند و یا بیش از اندازه می رسند. دسترسی به زن و مرد پس از خیانت بسیار دشوارتر از قبل می شود. ارتباط گیری با همسر به حداقل می رسد. حساسیت زیادی روی وسایل شخصی صورت می گیرد به خصوص موبایل و سایر وسایلی که پرده از راه بر می دارد. احساس گناه از موارد بسیار مهم تشخیص خیانت است که روانشناسان آن را نقطه اصلی خیانت می دانند و پرسش و پاسخ هایی که به تحریک این حس کمک می کند، در نظر گرفته می شود تا راز اصلی مشخص شود. احساس گناه با دلشوره و استرس و رفتارهای عجیب همراه است. گاه فرد بسیار ساکت می شود و گاه دچار پرحرفی خواهد شد.

کسب مشاوره و دریافت راهکارهای اصولی

افرادی که در تشخیص خیانت دچار تردید هستند می توانند سوالات خود را با دکتر لیلا جبلی در میان بگذارند. شماره تلفن 02188881984 برای ثبت و نوبت دهی در اختیار مراجعین قرار می گیرد.

همچنین پیشنهاد می شود مطالعه نمایید: خیانت همسر در زندگی مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست