تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان

تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان

تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان در چیست؟ خیانت واژه ای دردناک اما شایع است. بسیاری از افراد خیانت را بیخ گوش خود می بینند و خیانت یعنی همسر از حق طبیعی خودش یعنی وفاداری منع میشه. در زندگی خیانت به این معنی است که یکی از طرفین تعهد خود را نسبت به فرد دیگر از دست می دهد و با شخص دیگری وارد رابطه می شود. خیانت نوعی پیمان شکنی است به طوری که ارتباط عاطفی و جنسی با فرد دیگر آغاز می شود. جنس خیانت زنان با مردان متفاوت است.

خیانت در مردان

طبق آمار هایی که به دست ما رسیده است، خیانت در مردان بیشتر رویکرد جنسی دارد. یعنی فرد وارد رابطه جنسی با فرد دیگری می شود و نیازهای جنسی خود را برطرف می سازد و پس از آن ارتباط عاطفی شکل می گیرد. مشخص است که این رویکرد در مردان چندین جنبه دارد. برخی از مردان از نظر جنسی با همسر خود ناراضی هستند، حال این افراد به همسر خود تذکر می دهند و در صورتی که ترتیب اثر داده نشود به سراغ فرد دیگری می روند اما خیانت مردان از منظر دیگر نیز دیده می شود.

  • مردان گاه دچار فانتزی های جنسی هستند به طوری که فکر می کنند شخص دیگری وجود دارد که می تواند نیاز جنسی شان را به صورت جدی تر و متفاوت تر برآورده نماید.
  • مورد دیگر مربوط به تنوع طلبی در بین مردان است، به طوری که علاقه به تجربه جدید در آنها روز به روز بیشتر می شود. این اختلال بسیار شایع بوده و در نهایت به افسردگی شدید و گاه خودکشی بین مردان ختم خواهد شد.
  • موضوع دیگری که در خصوص خیانت مردان دیده می شود، رهایی از مشکلات مالی و کاری به واسطه رابطه جنسی است. بسیاری از مردها فکر می کنند باید همه تنش های ذهنی خود را از این طریق خالی کنند و این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرده و دردسرساز می شود.
  • این روزها شبکه های اجتماعی عامل مهم تحریک برای خیانت هستند، بزرگنمایی موجود، اهمیت بیش از حد به ظاهر بانوان و رویکرد غرب زده در شبکه های اجتماعی مشکلاتی ایجاد می کند که می تواند سطح ترغیب و انتظار مردان را درگیر نماید.
  • خیانت در مردان تنها رویکرد جنسی ندارد، مشخص است که این موضوع بخش مشخص از سیستم روانی آنها را در بر می گیرد و حس نارضایتی در آنها دیده می شود.
  • تماشای فیلم های پورن در بین مردان بیشتر از زنان است و اغراق نمایی که در این فیلم ها وجود دارد حس تنوع در مردان را بیشتر می کند.
  • آقایان خیال پردازی های جنسی زیادی دارند به طوری که حس می کنند دقیقاً باید آنچه در رویای خود می بینند به نتیجه برسد و وقتی این اتفاق نمی افتد دچار بحران شده و آسیب می بینند.
  • آقایان یکی از مهمترین دلایل ازدواج را رفع نیاز جنسی در نظر می گیرند و این موضوع بخش زیادی از مغزشان را به خود اختصاص می دهد.

خیانت در زنان

دیدگاه بانوان به خیانت کمی متفاوت از آقایان است به طوری که برای زنان خیانت در ابتدا بر اساس ارتباط عاطفی شکل می گیرد. به هر صورت زنان خیانت را در راستای کمبود محبت از همسر خود می دانند و به زبانی ساده به دنبال گوش شنوا هستند. فردی که با آنها صحبت کند، به درد و دل آنها گوش دهد و مونس تنهایی آنها باشد. بانوانی که به خیانت کشیده می شوند اغلب می گویند: همسرم همیشه سرکار است، همسرم وقتی به خانه می آید بسیار خسته است، صحبت رد و بدل شده بین من و همسرم بسیار کم است، همسرم مرا فقط برای رفع نیاز جنسی می خواهد و …
دنیای مجازی آسان ترین راه جبران گوش شنوا است! بانوان همیشه خیانت را با یک درد و دل ساده آغاز می کنند و هرگز فکرش را نمی کنند که به خیانت ختم خواهد شد. بانوان در امر خیانت بیشتر درگیر مسائل هیجانی می شوند و در واقع در ابتدا به دنبال مسائل جنسی نیستند. این موضوع به دلیل اهمیت بانوان به مسائل عاطفی است که شاید آقایان وقت یا حوصله کافی برای آن نداشته باشند.

دلایل مهم رابطه پنهانی

در دو بخش اول در مورد دیدگاه زنان و مردان در امر خیانت صحبت شد اما در این بخش می خواهیم توضیح دهیم که چه دلیلی برای رابطه پنهانی وجود دارد؟ یکی از مواردی که منجر به رابطه پنهانی می شود، اینکه زن و مرد در زندگی زناشویی خود نمی توانند حس صمیمیت واقعی را دنبال کنند و فردی بیرون از زندگی برای انها جای خالی صمیمیت را پر می کند. موضوع دیگری که در نهایت منجر به روابط پنهانی می شود اینکه نیازهای روانی طرفین در ازدواج تامین نمی شود. اگر همسران نیازهای روانی همدیگر را به درستی نشناسند نمی توانند کمکی به رفع آن کنند و این موضوع برایشان مشکل ساز می شود. اجازه دهید این موضوع را با مثال توضیح دهیم:
نیازهای روانی مردان اغلب مربوط به تشکر و تحسین و اعتماد است به طوری که زن به آنها در هر شرایط احترام بگذارد حتی زمانی که به غار تنهایی فرو می روند این حس اهمیت زیادی دارد و بخشی اگر از سوی زن درک نشود مشکل ساز می شود. موضوع دیگر نیازهای روانی زنان است، زنان به محبت، تعلق پذیری و تحسین و تشکر بسیار نیاز دارند در صورتی که این موارد از سوی مرد درک نشود، راهی برای شروع روابط پنهان خواهد بود. مهارت برقراری روابط زناشویی موضوع مهمی است که اگر رعایت نشود تنش های مداوم و پی در پی صورت می گیرد به طوری که زوج نمی توانند مشکلات خود را حل کنند. در این حالت بسیار دیده می شود که روابط پنهانی سر از پیله در خواهند آورد.

سندرم آشیانه خالی چیست؟

در بررسی تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان موضوعی به عنوان سندروم آشیانه خالی وجود دارد. این موضوع یکی از عوامل رخ دادن خیانت همسران است. آشیانه خالی زمانی رخ می دهد که زوجی دارای فرزند هستند و فرزندان نیز ازدواج کرده اند. در این راستا یک انتقام جویی رخ می دهد. بسیاری از زنان و مردان پس از فرزندآوری، روابط جنسی و عاطفی خود را بسیار کم می کنند، این موضوع سبب می شود که پس از ازدواج فرزندان، انتقام جویی آغاز شود و به نوعی فرد جدیدی را وارد زندگی خود می کنند تا سال هایی که با همسرشان نبودند جبران شود. این افراد دچار اختلالات جنسی هستند و همینطور انحرافات جنسی مختلفی نیز رخ می دهد.

تاثیر فیلم های ضد ارزش ایرانی

فیلم های مستهجن روشی آسان برای برطرف سازی نیاز جنسی است. این فیلم ها به طور کلی تاثیرات منفی زیادی بر روی افکار انسان ها می گذارد و سبب می شود که فرد به مرور زمان به آن عادت کند و تبدیل به یک نوع اعتیاد شود. در این فیلم ها مسائلی بی پرده مطرح می شود که ناخودآگاه ذهن را تنوع طلب بار می آورد و در نهایت سبب می شود که حرمت شکنی در بین اعضای یک خانواده رخ دهد. از سوی دیگر اجبار پس از دیدن این فیلم ها وجود دارد به طوری که مرد می خواهد زن لباس هایی مشابه با کاراکترهای فیلم به تن کند و ظاهر خود را نزدیک به کاراکترهای فیلم کند. این موضوع قطعاً مشکلاتی ایجاد می کند که جذابیت زندگی را زیر سوال میبرد و زن و مرد همیشه نگران ناکافی بودن خود هستند. در دنیای امروز بررسی ابعاد مختلف خیانت کمک زیادی به حل مشکل خواهد کرد.

مشاوره در مورد خیانت

تفاوت دیدگاه زن و مرد در امر خیانت موضوعی بسیار پر اهمیت است به طوری که نیاز است ابعاد مختلفی از آن ارزیابی شود. در این راستا می توانید سوالات خود را با خانم دکتر لیلا جبلی در میان بگذارید و مشاوره های لازم را در رسیدن به هدف مثبت دریافت کنید. شماره تلفن 02188881984 روش مستقیم اخذ نوبت برای مشاوره خانواده است. در امر خیانت نگاه هر شخص نسبت به شخص دیگر فرق دارد و می بایست از دید روانشناسی مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

مجموعه مطالب مرتبط با تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان

چنانچه سوال، ابهام و یا نظری در خصوص تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان دارید لطفا آنرا در بخش نظرات مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست