اعتیاد به اینترنت

اعتیاد به اینترنت و موبایل

در دوره ای زندگی می کنیم که تکنولوژی و بخصوص اینترنت و موبایل به عمق زندگی ما رسوخ کرده اند! اعتیاد به اینترنت و موبایل یکی از مشکلاتی است که متاسفانه در کشور ما، افراد بسیاری را تحت تاثیر خود قرار داده است. این سوال مطرح می شود که اعتیاد به اینترنت چیست و چه کسانی را شامل می شود؟ با استناد به پژوهش هایی که در سراسر دنیا انجام شده است افرادی که بیش از یک ساعت در روز از اینترنت و موبایل استفاده غیرکاری و ضروری دارند معتاد به اینترنت و موبایل محسوب شده و به اعتیادی مبتلا شده اند که شاید خودشان نیز از آن بی اطلاع هستند. در واقع قرار نیست زمانی شخصی را معتاد به اینترنت و موبایل قلمداد بکنیم که بخش قابل توجهی از زمان خود را صرف این موضوع می کند. با این تعریف شاید بسیاری از ما نیز در خطر قرار داریم و باید راهکار مناسبی را برای مقابله یا رفع این موضوع بکار بگیریم. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین راهکارهای موجود برای رفع اعتیاد به اینترنت و موبایل را مطرح نماییم.

روشهای کاهش و رفع مشکل

روشهای علمی بسیار موثری برای مقابله و رفع مشکل اعتیاد به موبایل و اینترنت وجود دارد. این روشها از برنامه ریزی گرفته تا یکسری محدودیت ها که باید شخص در زندگی خود بکار گیرد. در کودکان و نوجوانان نیز رفع این موضوع نیازمند همکاری و کمک جدی والدین است. هم اکنون حدود 17 روش علمی موثر برای رفع اعتیاد به اینترنت و موبایل وجود دارد که بسته به شدت اعتیاد و شخصیت فرد میتوان از راهکارهای مختلفی استفاده نمود. اینکار می بایست تحت نظر مشاور روانشناس صورت پذیرد تا نتیجه کار موفقیت آمیز باشد.

برخی از روشهای درمان اعتیاد به اینترنت و موبایل

در حالت کلی 17 روش برای درمان وجود که برخی از آنها بشرح زیر است:

 • مدیریت زمان و داشتن برنامه منظم
 • سرگرن کردن ذهن و انگشتان
 • قرار ملاقات با دوستان و انجام تفریحات جمعی
 • ورزش کردن و پیاده روی روزانه
 • تقویت خودکنترلی
 • و …

ارتباط با مشاور اعتیاد به موبایل و اینترنت

اگر احساس می کنید و یا اطمینان دارید که خودتان و یا اطرافیانتان با این معضل مبتلا هستید و یا در خطر قرار دارید هم اکنون می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، زمان برای مشاوره رزرو نمایید.

مطالب مرتبط : مدیریت زمان / چگونه موفق باشیم / خواب راحت


Reference : Internet Addiction: A Brief Summary of Research and Practice

1 دیدگاه. Leave new

 • فرهنگ داداش
  2020-07-08 03:13

  سلام !من اعتیاد گوشی ندارم ولی نزدیک ده سال هست من از انواع گوشی های خریداری شده در منزلم نمیتوانم استفاده کنم و متلسفانه شخصی هم نیست حرفهای منا باور کنند امشب چند تا از نویسه های ناشناس که ایشان این مشکلات را برای من ایجاد کرده رفته رفته رسیده به اپراتورها حتی قوگل گروم فیسبوک تلگرام همه این ها بر علیه من نا امنی ایجاد میکنن شخصی خودش را بجای من از تمام استفاده ها گوشی را بجای من کرده ومنا برنامه نویس معرفی کرده من از یک گوشی هشت ملیونی فقط تماس پیام اگر ان هم اجازه بده چرا…………ایشان در خانه من نشسته وگوشی منا دست کاری کرده چندین بار هم خودم بردم پیشش از موقعیت مکانی من دقیق استفاده میکنه واز تمام‌شماره تلفن های مخاطبین‌من داره استفاده میشود !رایتل ایرانسل همراه اول این روزها یک خورده بهتره میشه چون من خانه ام‌ را ترک میکنم مکان امنی باید گوشی شارژ بشود ایرانسل شهر هوشمند یعنی کل شهر هر باشم بایک تماس ناخواسته یا پیام ناخواسته وصل میشوند من باید چکار کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست