مثبت اندیشی

مثبت اندیشی چیست

مثبت اندیشی یکی از الگوهای رفتاری سالم در جامعه است. با توجه به اینکه آینده هر شخص تا حد بالایی به نگرش او بستگی دارد مثبت اندیشیدن می تواند مقدمات موفقیت و کامیابی را برای او فراهم کند. البته لازم به ذکر است که تنها مثبت اندیشی لازمه کار نیست بلکه به این معنی می باشد که نگرش مثبت در زندگی می تواند انسان را به سمت کامیابی سوق دهد. یکی دیگر از بازخوردهای مثبت اندیشی داشتن روان سالم است. اگر این توانایی در ما وجود ندارد و یا بواسطه عواملی کمرنگ شده، می بایست این موضوع به کمک روشهای موثر و نوین علم روانشناسی توسط روانشناس مورد بررسی و تحت درمان قرار گیرد.

اثرات مثبت اندیشی

مثبت اندیشی اثرات بسیار خوبی بر روی زندگی و حتی بدن ما دارد. با توجه به اینکه ذهن قدرت بالایی دارد مثبت اندیشی در بسیاری از مواقع غیرممکن ها را ممکن می کند! طبق تحقیقات، نگرش و تفکرات ما تکلیف آینده مان را مشخص می کند. به این معنی که مثبت اندیشی می تواند زمینه های اتفاقات مثبت در زندگی ما را فراهم کند. در زیر به چند مورد از اثرات مثبت اندیشی اشاره شده است:

 • وجود آرامش و اطمینان خاطر در زندگی
 • تمرکز بیشتر و بهتر بر روی موفقیت و کامیابی
 • بسیج شدن فکر و اعضای بدن برای اتفاق های خوب
 • عدم وجود مشکلات حاصل از افکار منفی مانند استرس، اضطراب و افسردگی

پیش به سوی مثبت اندیشی

اگر شخص منفی نگری هستید بهترین کار ممکن این است که به یک روانشناس مجرب مراجعه کنیم. روانشناس با استفاده از تکنیک های علمی و عملی به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم مثبت بیاندیشیم. یکی از مهمترین اقدامات پیش رو، ریشه یابی و علت یابی این موضوع است که شخص چرا می تواند مثبت فکر کند؟ مواردی همچون شرایط و محیط ناسالم از نظر روانشناختی، یا عدم سلامت روانی و شخصیتی و مانند آنها می توانند جزو دلایل اصلی تفکرات منفی باشند. بازنگری افکار با کمک خود شخص کمک بسیاری به ریشه یابی موضوع خواهد کرد. پس از این مرحله امکان ارائه راهکار مناسب وجود خواهد داشت.

مشخص کردن واقعیت و تحریفات

یکی از مهمترین اقدامات برای اصلاح تفکرات نادرست و منفی، مرور و مشخص کردن واقعیات و تحریفات است. ممکن است بخشی یا بسیاری از نگرش های ما نسبت به محیط اشتباه باشد که با تصحیح خطاهای شناختی و تعمیم دادن آنها می توان قدمی بزرگی در این زمینه برداشت. همچنین لازم به ذکر است با مرور و بررسی دیدگاه های شخصی نسبت به مسائل مختلف این مشکل قابل حل است.

مثبت اندیشی توسط راهکارهای علمی

یکی از بهترین راهکارها برای دستیابی به مثبت اندیشی، روش تجسم و تغییر تصاویر ذهنی و تمرینات آن است. این روش توسط خانم دکتر جبلی به کسانی که درگیر تفکرات منفی هستند و نمی توانند مثبت فکر کنند پیشنهاد می شود. شما هم اکنون می توانید برای رزرو زمان مراجعه از طریق صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

5 دیدگاه. Leave new

 • پگاه بوالحسنی
  2019-05-24 01:21

  سلام
  به نظر من وقتی دنیا برات ی ذره بی ارزش باشه و معامله خودت را با خدا بزرگتر از دنیا یعنی مکان جاویدان ابدی ببینید همه چیز برایت میشود مثبت

  پاسخ
  • کاملا درست است؛
   انسان وارسته و آزاده و معناگرا نگاه و نگرش و تفکرش کلا مثبت است و مثبت اندیشی یک مهارت و قدرت درونی است که نهایتا به اطمینان خاطر و ثبات قلبی باز میگردد و هر چه از دنیا و تعلقاتش دورتر شویم به همان میزان آرام تر و با نشاط تریم. چرا که دنیا ابتر است و انسان به جایگاهی بالاتر از دنیا نیازمند است که همانا وجود خدای مهربان و ایمان به دنیای جاویدان است. و این یعنی نهایت آرامش و سلامت روحی و معرفت حقیقی و بینش واقعی.

   پاسخ
 • ندا حلاجی
  2019-10-28 20:02

  سلام ازلحاظ سلامت روحی و روانی درگیرهستم هرلحظه به فکرخانواده ام هستم .متاهل و طلاقه هستم هرلحظه فکرمنفی میادبه ذهنم .چندین بار اقدام به خودکشی کردم دکترهم رفتم دارو جواب نمیده بایدبا حرف ومنطق روشنم کنند. از اینترت از مقاله شما استفاد کردم ولی قانع نشدم خواهشمندم لطفا کمکم کنید سرکارخانم دکترجبلی

  پاسخ
 • دکتر لیلا جبلی
  2020-03-31 13:28

  سلام ندا جان
  شما بسیار افسردگی دارید ضمنا وسواس فکری دارید و برای درمان وسواس فکری باید حضورا برید پیش یک مشاور روانشناس تا با تمرین هایی که به شما داده میشه انشاءالله وسواس فکری شما کاهش پیدا می کند.
  لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

  پاسخ
 • احمد محمدی
  2020-09-13 09:22

  من این نظر را دارم که وقتی انسان فکر کنه که همیشه خدا با ما هست و در کنار ما و همیشه ما را می بینه در هر شرایطی سخت و دشواری که باشیم و خدا فرمان روای این دنیا هست و بر همه چی کنترول داره این میتونه احساس ارامش به ما بده .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست