خیانت همسر

خیانت همسر

خیانت همسر در قالب خیانت مرد به زن و خیانت زن به مرد صورت می گیرد. متاسفانه این موضوع از گذشته ها وجود داشته و بخصوص در سالهای اخیر آمار بالاتری را به خود اختصاص داده است. تهاجم فرهنگی، نبود فرهنگ صحیح استفاده از شبکه های اجتماعی، عدم وجود تعهدات اخلاقی، تربیت های غلط خانوادگی، نبود علاقه، مشکلات اقتصادی و ده ها مورد دیگر می تواند زمینه های بروز خیانت را فراهم کند. در ابتدا بهتر است دنبال راهکارهای پیشگیری باشیم تا خیانت انجام نشود اما پس از بروز آن این راهکار است که باید به دنبال آن باشیم تا چرایی این موضوع! بعد از حل شدن مشکل خیانت همسر نیز می توان روی چرایی آن به منظور جلوگیری از تکرار خیانت تمرکز کرد. با توجه به اهمیت بسیار بالای این موضوع، این مطلب را بصورت کامل به خیانت اختصاص داده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

خیانت چیست؟

خیانت به معنی پیمان شکنی، بی وفایی، نقض عهد، تزویر و مکر می باشد. همه این موارد ناپسندیده بوده و غیراخلاقی می باشند و هیچ جایی در میان خوبی ها ندارند. خیانت در بین همه فرهنگ ها کلمه ای منفور است. حال می تواند خیانت عشقی باشد یا سیاسی و انواع خیانت های دیگر! خیانت در انگلیسی همانند زبان فارسی با عباراتی مانند betrayal , treason , treachery , … عنوان می شود.

خیانت همسر در زندگی مشترک

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که آیا خیانت قابل بخشش است یا خیر؟ توضیح و پاسخ به این سوال به شخص و شرایط او بستگی دارد. یعنی در برخی مواقع قابل بخشش و اغماض است اما در برخی مواقع خیر. روحیات و شخصیت دو طرف زندگی مشترک نیز بسیار مهم است. تشخیص این موضوع بهتر است توسط مشاور رواشناس انجام شود. دقت داشته باشید که توهم خیانت نیز در بین زوجین وجود دارد و تنها مشکوک بودن به همسر برای اثبات خیانت کافی نیست. توجه داشته باشید که عملکرد نادرست در این موضوع می تواند اختلاف دیگری را بوجود آورد که بیش از مشکل خیانت همسر ، زندگی تان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

قبل از شروع بحث اصلی با توجه به ارتباط موضوعی، پیشنهاد می شود مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

خیانت چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

زمانی که شخصی ازدواج می کند یکسری تعهدات و مسئولیت ها همراه او خواهد بود. یکی از مهمترین تعهدات، پایبندی و وفاداری به همسر خویش است. متاسفانه به دلایل متعددی بهانه هایی برای بروز خیانت جور می شود تا شخص خیانت کننده خود را متقاعد کرده و وجدان راحتی داشته باشد. دلیل شخص هر چیزی که باشد در هیچ حالتی پذیرفته نیست زیرا قداصت و پاکی امر ازدواج زیر سوال می رود. ما همواره باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم خیانت توسط خود ما یا بواسطه همسرمان اتفاق بیافتد. خیانت همسر دلایل بسیاری می تواند داشته باشد که در زیر به برخی از موارد مهم و اساسی اشاره شده است.

دلایل اصلی خیانت همسر

چند مورد مهم از دلایل خیانت همسر بشرح زیر است:

 • مشکلات اقتصادی و فقر
 • شبکه های اجتماعی
 • تربیت غلط خانوادگی
 • ازدواج اجباری و بدون علاقه

انواع خیانت همسر

خیانت انواع مختلفی دارد که بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می شود. خیانت همسر در انواع عاطفی، جنسی، عاطفی جنسی و خیانت توافقی تقسیم بندی شده است.

خیانت همسر از نوع عاطفی

خیانت عاطفی ارتباط مستقیمی به افکار فرد دارد و به طور مستمر به روان وی مربوط است. خیانت عاطفی مربوط به سردی های عاطفی و یا عدم توجه به نیازهای عاطفی همسر است. فرض کنید همسر شما علاقه دارد که با کلمات محبت آمیز وی را صدا کنید و یا علاقه به خرید گل دارد، حال فرض کنید شما دلیلی برای این موضوع نبینید، به این ترتیب اگر فرد دیگری پا به میدان بگذارد و با کلمات ساده محبت آمیز وارد ارتباط با همسرتان شود پروسه خیانت کلید می خورد. خیانت عاطفی مربوط به بی وفایی کلامی موضوع بسیار مهمی از نظر روانشناسی است. در واقع فرد از هم صحبتی با همسر خود احساس رضایت نمی کند. خیانت عاطفی از نوع بی وفایی مجازی نیز وجود دارد که مربوط به ارتباط با فرد دیگر است که در شبکه های اجتماعی دیده می شود و گاه با یک صحبت ساده اشتباه گرفته می شود.

خیانت همسر از نوع جنسی

این نوع خیانت که از آسیب رسان ترین موارد موجود در پروسه روانشناسی است، مربوط به برقراری جنسی یک فرد با فرد دیگری غیر از همسر خود است. مسائل مربوط به رابطه های فرازناشویی به این بخش بسیار تاکید می کند. این نوع از خیانت همسر از روی نارضایتی جنسی ، تنوع طلبی و یا مشکلات روحی است که گاه ریشه در کودکی فرد دارد.

خیانت همسر از نوع عاطفی جنسی

در دنیای روانشناسی و طبق جدیدترین آماری که موجود است، اغلب خیانت ها از نوع خیانت عاطفی جنسی هستند. در واقع خیانت در این دسته به این شکل است که فرد در ابتدا وارد خیانت جنسی شده و پس از آن درگیر موارد احساسی می شود در چنین شرایطی با قطع رابطه عاطفی می توان شانس زندگی مجدد یافت.

خیانت همسر از نوع توافقی

خیانت توافقی کمی عجیب و غریب به نظر می رسد اما بخش مهمی از زندگی امروزه را به خود اختصاص داده است. در این روش همسران با رضایت هم وارد رابطه با فرد دیگری می شوند. این موضوع در شهرهای بزرگ دیده می شود و به طبع آسیب های جبران ناپذیری هم به خانواده و هم به جامعه خواهد زد. برخی از افراد فکر می کنند خیانت توافقی بهتر از طلاق است اما این روش آسیب های جبران ناپذیری به روح و روان افراد می زند. در این روش افراد روابط آزادانه جنسی و عاطفی برای هم تعیین می کنند. اگر گام های پنهان خیانت به درستی بررسی شود و حد و مرز اولیه تعریف شود، سایه سیاه خیانت هرگز بر روی زندگی و خانواده دیده نخواهد شد. افراد درست زمانی به دام خیانت گرفتار می شوند که فکرش را هم نمی کردند.

رابطه مشکلات اقتصادی با خیانت همسر

در برخی موارد مشاهده می شود که خیانت همسر بخصوص خانم ها بدلیل مشکلات اقتصادی است. توصیه ما به جوانان عزیز بخصوص آقایان این است که در وضعیت اقتصادی خوب و یا حداقل متوسط که برای تامین هزینه های اساسی زندگی مشکلی نداشته باشند اقدام به ازدواج کنند. البته برای اینکه سوءبرداشتی نشود لازم به ذکر است منظور ما این است که حتما کسانی می توانند ازدواج کنند که در رفاه مالی هستند بلکه منظور ما این است بهتر است شخصی که اقدام به ازدواج می کند توانایی تامین هزینه های عادی را داشته باشد.

شبکه های اجتماعی و خیانت همسر

شبکه های اجتماعی و خیانت همسر

شبکه های اجتماعی یک محدود غیرقابل کنترل است و هر شخصی بخواهد می تواند به راحتی با دیگران وارد ارتباط شود. در این حالت اگر زمینه های خیانت در شخص وجود داشته باشد اینکار به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی قابل انجام است. توصیه ما به زوجین این است که برای یکدیگر وقت بگذارند و اجازه ندهند اوقات بیکاری در شبکه های اجتماعی صرف شود.

تاثیر تربیت نادرست خانوادگی در خیانت

عدم کنترل و توجه به اصول اخلاقی از دوران کودکی در بروز خیانت موثر است. توصیه ما به خانواده های محترم این است که در تلاش و نظارت بیشتری برای کنترل و تربیت فرزندان خود بکار گیرند. اینکار نتیجه مطلوبی بر روی آینده فرزندان شما خواهد داشت.

ازدواج اجباری یا نبود عشق و علاقه در زندگی مشترک

ازدواج اجباری

خوشبختانه آمار و تعداد ازدواج های اجباری نسبت به گذاشته کاهش قابل توجهی داشته است اما به این معنی نیست که وجود ندارد. از والدین عزیز تقاضا می کنیم دختران و پسران خود را به ازدواج اجباری گرفتار نکنید که غالبا نتیجه خوبی نخواهد داشت. در بسیاری از مواقع نیز نبود عشق و علاقه در زندگی مشترک می تواند زمینه های خیانت همسر را بوجود آورد.

عمده دلایل خیانت مرد به زن

دلایل خیانت مرد به زن که مستقیما با زن در ارتباط می باشد بشرح زیر است:

 • نبود هنر همسرداری در زنان
 • عدم رعایت بهداشت فردی توسط زن
 • بداخلاقی و بدخلقی
 • عدم توانایی و یا عدم توجه به روابط زناشویی

عمده دلایل خیانت زن به مرد

دلایل خیانت زن به مرد که مستقیما با مرد در ارتباط می باشد بشرح زیر است:

 • نبود هنر همسرداری در مردان
 • عدم رعایت بهداشت فردی توسط مرد
 • بداخلاقی، بدخلقی، بی احترامی و …
 • عدم توانایی و یا عدم توجه به روابط زناشویی
 • اعتیاد، مشکلات اقتصادی، عدم توجه و …

نشانه های اصلی خیانت همسر

یکی از مهمترین نشانه های خیانت همسر فاصله عاطفی است. در اولین گام روابط عاطفی بین زن و شوهر کم می شود. افراد علاقه ای به دیدن و هم صحبتی با هم ندارند و به خوبی از هم فرار می کنند. سعی می کنند جواب همدیگر را با پاسخ های کوتاه بدهند و در خفیف ترین حالت مشخص است که اصلاً تلاشی برای بهتر شدن رابطه نمی کنند. این افراد تمایلی به اصلاح رابطه ندارند و مسیر سرد عاطفی را دنبال می کنند. از دیگر نشانه های خیانت همسر کاهش وقتی است که برای هم می گذارند. در واقع فاصله عاطفی بخش کیفی زندگی است و وقت گذرانی مربوط به بخش کمی می شود. مثلاً اگر در گذشته در طول روز یک ساعت با هم حرف می زدند، با گذر زمان این صحبت به روزی چند دقیقه رسیده است و گاه در طول روز اصلاً حرفی رد و بدل نمی شود. پنهان کاری از نشانه های مهم خیانت همسر محسوب می شود. همسران نسبت به هم رازهایی ایجاد می کنند و سعی می کنند مسائل مهم زندگی را از هم مخفی نگه دارند. این بخش بسیار واضح است و معمولاً همسران به زودی متوجه می شوند که پارتنرشان موضوعی را از آنها مخفی می کند. اگر همسر شما بسیار اصرار دارد که زمان بیشتری برای دوستانتان بگذارید و به زبانی ساده تر شما را دنبال نخود سیاه می فرستد، یعنی بخشی از گناه خود را کمتر می سازد. به هر صورت تشویق در این زمینه بسیار مشکل ساز است و در صورتی که جنبه افراطی به خود بگیرد دیگر شرایط جبران نخواهد داشت.

خیانت همسر با مهربانی افراطی

شاید باورش کمی سخت باشد اما از دیگر نشانه های خیانت همسر مربوط به خوبی بیش از حد است. اینکه همسر شما در یک دوره زمانی مشخص شما را به محبت رگبار کند در واقع سرپوشی است که بر روی اشتباهات خود می گذارد و قصد دارد با مطلوب نشان دادن موقعیت زندگی شما را از اصل داستان دور کند. هزینه زیادی برای شما می کند، سعی می کند به گفته های شما خوب یا بد پاسخ مثبت دهد. به مواردی که در گذشته حساسیت نشان می دهد، اهمیت زیادی نمی دهد. اصرار دارد بهترین لباس را بخرید و هزینه زیادی برای فرزندان می کند.

شکل گیری خیانت همسر از دید روانشناسی

علم روانشناسی معتقد است که افراط و تفریط یکی از مهمترین دلایل بروز خیانت همسر است. بی محبتی یا محبت زیاد، بی محلی یا کنترل گری زیاد و اهمیت دادن پی در پی یا بی اهمیتی مطلق از عوامل مهم در شکل گیری خیانت همسر هستند. مشخص است که سطح مطلوب از زندگی می تواند مسیر طولانی مدت و امنی ایجاد نماید. آسیب هایی که از کودکی فرد را مورد احاطه قرار داده، ترویج رفتارهای مجازی، رویاپردازی های غیر عادی از دیگر عوامل مهم بروز خیانت همسر محسوب می شود.

مشاوره با روانشناس در ارتباط با خیانت همسر

خانم دکتر جبلی با تخصص و تجربه خود در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید. برای برخورداری از خدمات مشاوره ای در ارتباط با خیانت همسر تنها کافیست با شماره موجود در تصویر در تماس باشید.

شماره روانشناس و مشاور

85 دیدگاه. Leave new

 • ا. حسبنی
  2019-01-31 07:31

  سلام من 50 سالمه خانمم 44 دارای 1دختر 15 ساله هستیم همسرمدختر خاله وپسر خاله هستیم من عاشق خانمم هستم ولی چهره معمولی با قدی هم اندازه زنم دارم ایکسال عقد بودیم ما از نظر مالی در وضعیتی بهتر بودیم پدرم ورشکست شد پول عروسی با بدبختی جور کردیم مجبور شدم از صفر شروع کنم بدون کمک خانواده زنم غرور زیادوبلند پرواز این شد که همیشه سر ناسازگاری دعوا قهر وضعیت اقتصادی به مرور زمان بهتر شد صاحب بچه شدیم خونه ماشین خودم همسرم بازم اتو عالم بلند پروازی جلب توجه دلبری تماما بیشتر دعوای ما به همین خاطر 4روز اشتی 1ماه قهر اصلا از تیپو قد قیافه من براش زشته همیشه سایه یک نفر سوم تو زنگیم داشتم تا بالاخره زنم با یک اقای متاهل 28ساله رابطه داره دستش رو شد 16سال اختلاف سنی در جواب میگه قراره مترکه کنه با هم ازدواج کنیم نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-02-01 23:19

   سلام. هدف از ازدواج رسیدن به آرامش بیشتر است. شما می بایست مدت ها قبل در این مورد به فکر می افتادید تا تکلیف خودتان را با زندگی تان مشخص کنید. باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا می توانید با موضوع ارتباط همسرتان با شخص دیگر کنار بیاید یا خیر؟ به نظر می رسد خود شما نیز یکسری مشکلات روحی و روانی دارید که یکی از آنها وابستگی بسیارشدید با وجود مواردی که ذکر کردید می باشد. پیشنهاد می کنیم با توجه به اهمیت و پیچیدگی موضوع حتما با روانشناس در ارتباط باشید تا موضوع بصورت تخصصی بررسی و راهکار مناسب ارائه گردد.

   پاسخ
 • من یک جوان 35 ساله هستم که سال 96 پس از 6 سال زندگی مشترک متوجه شدم همسرم بهم خیانت می کند، از زمانی که به ایشان شک کردم تا زمانی که همه چیز رو مطمئن شوم تقریبا 2 ماه به طول انجامید. روز 10 اسفند 96 ایشون رو در برج یادمان آزادگان کرج در دفتر مردی تنها گرفتم اما متاسفانه به قدری دلهره و ناراحتی داشتم که اصلا به فکر تماس با پلیس 110 نشدم، و پس از برسی کیف و تلفن همراهش مدارک بسیاری دال بر داشتن روابط نا مشروع با افراد متفاوت را پیدا کردم، دو اشتباه بزرگ مرتکب شدم، اول اینکه به خودش همه چیز رو گفتم، وقتی شکایت نامه رابطه نامشروع رو دید، ازش عکس گرفته بود و برای اون پیره مرد فرستاده بود!
  دوم اینکه به اصرار خانواده ام وکیل نگرفتم، لذا می گفتند فقط طلاقش بده بره!!
  همان شب ایشان اعتراف کردند که با فردی که من بهش مشکوک بودم در ارتباط بودند، گریه کردن و به من گفتن برو فلانی رو بکش! من اگر جای تو بودم تکه تکت می کردم! اون زندگی ما رو نابود کرد! از خدا خواستم تو نفهمی امشب من توبه کنم!
  خیلی مسائل رو بازگو کردند، البته بعدا زیر همه حرف ها زدند. که آقای فلانی فکر کرده بود که می خواستین طلاقم بدین! و خانواده ایشون کاملا در جریان روابط دخترشان با مردان بودند و فقط من نمی دانستم!!
  از مسائل خصوصی خانوادگی شان به همسر سابقم گفته بودن، در مورد لیزر موهای زاید بدن دختر و خانومش گفته بود، تا گاو صندوق بزرگ منزل پدریشان که به اندازه یک اتاق است!! آیا این حرف ها رو من از خودم در آوردم؟ من از کجا باید بدونم داماد اون پیره مرده چطور آدمیه یا اینکه زنش کجا موهای زاید بدنشو زده؟ یا اینکه پدرش فقط پسر کوچیکه رو به اتاق گاو صندوق راه می ده؟؟؟
  پیامک های دستورانه آن مرد مانند ” ببینمت” این پیامک همکاری هست؟؟؟
  یا پیامک “آخ جوووووووووووووووون” اون خانم؟؟ قاضی می فرماید رابطه کاری بوده؟؟؟
  آخه 300 بار تماس کاری در یک ماه؟؟ آقای قاضی آیا زنه شما و یا دختر شما هم اگر این رابطه رو داشت باز هم می گفتید کاری بوده تماس ها؟؟؟؟
  بعدش هم اون آقا از آشناهای قدیمی بودند که من بهتر می دونستم دزد ناموس هست، و از ابتدا به همسر سابقم هشدار داده بودم، حتی سال 92 با ایشان تماس گرفتم و گفتم دیگه نه برای هانومم کار بیار نه تماس بگیر!!!!
  اما متاسفانه روابط پنهانی ادامه داشته و من چون خودم کج نمی رفتم اصلا شک نکردم!
  بعد که همه چیز رو فهمیدم و به اون آقا گفتم، اون آقا بهم گفت من همه جا آشنا دارم هیچ غلتی نمی تونی بکنی!
  روزی که رفتم دادسرا، رییس دفتر منو از دفتر انداخت بیرون! در صورتی که اصلا حرفی نزده بودم، بعد توی پرونده لیست تماس های پیره مرده رو گذاشته بود زیر!!!!!
  بعدش قاضی گفت عکس و فیلم بیار اینها مدرک نیست!!!!
  جالب است بدانید در زمان طلاق از من تعهد محضری خواست که دیگر پیگیر پرونده رابطه نامشروع من نشوی!!!
  زمانی که من مهریه ایشان را کاملا پرداخت کرده و طلاقشان دادم، ایشان از من بابت افترا شکایت کرده!!!!
  و قاضی من را مجرم شناخته و برایم حکم شلاق بریده !!!!! باید بزنید، من باید شلاق بخورم که در 6 سال زندگی و 4 سال دوستی نفهمیدم با یک فاحشه زندگی می کنم، این سزای یک مرد احمق است! که زنش را در جامعه رها می کند و به او اعتماد می کند!
  عجب قانونی! زن شوهر دار مشروع است شب و نیمه شب با مردان متاهل پیامک “جووووووووون” بدهند، من افترا زن شدم؟
  از قاضی خواسته بودم تا ریز واریزی های بانکی ایشان را مشاهده کند تا ببیند چرا این افراد این مبالغ را برایش ریختن! 20 میلیون؟؟؟؟ 8 میلیون؟؟ ویلای شمال 160 میلیونی!
  خیلی از این پول ها بیشتر! متاسفانه اینقدر وضع جامعه خراب است که قضات دستور دارند زیاد داخل این مسایل نشوند! پس چه کسی حق ضایع شده من را باید بگیرد؟؟؟
  واقعا این انصاف است؟ این چه دادگاهیست؟ این چه عدالتیست؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-04-30 10:29

   سلام بر شما
   جهت بررسی موضوع و علل طلاق، خیانت همسر و راه کار حتما با مشاور در ارتباط باشید.
   رزرو زمان مراجعه : 02188881984

   پاسخ
   • فرشته
    2020-11-18 02:58

    سلام وقت بخیر
    خانمی هستم 34 ساله ، پنج سال است که ازدواج کردم و یک بچه سه ساله داریم
    متاسفانه تا الان سه بار همسرم با چند تا خانم به صورت تلفنی ارتباط داشته
    هر بار میگوید دوستت دارم و دیگر تکرار نمیشود
    لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

    پاسخ
    • دکتر لیلا جبلی
     2020-11-19 18:52

     سلام. وقت بخیر
     به نظر می رسد همسر شما دارای اختلالات شخصیتی و رفتاری هستند.
     بررسی و رفع این مشکل نیاز به چندین جلسه مشاوره دارد. در جلسات مشاوره، راهکارهای مورد نیاز جهت رفع و عدم تکرار چنین مواردی به شما داده می شود.

     پاسخ
  • لالا
   2021-06-07 02:34

   اي بابا برادر من نميدونم چرا هميشه ادمهاي اشتباهي گير هم ميرفتن من الان ١٤ساله با يع مرد خيانت كار زندگي ميكنم و واقعا ديگه خسته شدم و در حال متراكه هستيم .اميدوارم خداوند به خاطر تعهدتون پشتيبانتون باشه

   پاسخ
 • تبسم
  2019-06-02 16:16

  سلام من خانمی 30 ساله هستم سه سال پیش با همسرم ازدواج کردم . در دوران نامزدی متوجه خیانت او شدم اما بخشیدمش .اما الان که زندگیمونو شروع کردیم باز متوجه خیانت او شدم همسرم با اینکه خیلی توجه و محبت به من داره اما هر روز در اینستا به 10 نفر پیام میده تا کسی پیشنهاد دوستیشو بپذیره البته من اینستا همرم رو هک کردم ولی خودش نمیدونه الان باید چیکار کنم نمیخوام بفهمه که من اینستاشو هک کردم به نظر شما با یکی از این خانم ها تبانی کنم که دوست بشه بعد بیرون متوجه اش کنم که فهمیدم خیانت میکنه یا نه.موندم چیکار کنم چون همش دارم براش نقش بازی میکنم و این خیلی سخته ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-06 19:33

   سلام بر شما
   شما بهتر هست قبل از هر اقدامی به مشاور مراجعه کنید و بعد از بررسی تمامی جزئیات مشاور به شما میگه که چکار باید انجام بدید.

   پاسخ
   • دکتر لیلا جبلی
    2019-06-06 19:36

    و فقط بخشیدن مشکلی رو حل نمیکنه باید همسر شما بابت خیانت هایی که میکنه علت یابی بشه، و رواندرمانی بشه و اگر نیاز به خوش قولی داره یا مدیریت پرخاشگری داره… باید آموزش داده شود.

    پاسخ
    • ناشناس
     2021-07-19 15:17

     سلام. من یه جوونم که متوجه خیانت یکی از والدینم شدم ولی متاسفانه هزینه مشاوره ندارم اگه کمکی کنید ممنون میشم واقعا موندم چی کار کنم اصلا حالم خوب نیست

     پاسخ
     • دکتر لیلا جبلی
      2021-08-01 20:19

      سلام. بهتره با شخصی مثل پدربزرگ یا شخصی در اون سطح مطرح کنید.

 • فاطمه زهرا
  2019-06-04 01:33

  سلام من ۳ساله ازدواج کردم البته ماقبلا دوست بودیم و به سختی بهم رسیدیم تو زمان دوستی هم خیانت میکرد وقتی عقد کردم خیانت کرد البته اون موقع خیلی پریشون بود و انگار حس نمیکرد ک متاهل شده همه میگن مال سنشه اون موقع ۲۰سالش بودبهم قول دادو التماس کرد ببخشمش گف تو زندگی خیانت نمیکنه منم بخشیدم عروسی کردیم و بچه دارشدیم تقریبا یکسال و نیم بعد خیانت عقدمون بازم خیانت کرد منم همیشه زودی میفهمم و اونم میدونه ماه پشت ابر نمیمونه وقتی هم ازش میپرسم تو ک میدونی من زودی میفهمم چراپ میگه هیجان همینطوری شیطون گولم زدو…حالا اقا بچه اش ۲سالشه بازم خیانت کرد البته حدود یکسال و نیم میگذره ک اصلا بهم خیانت نکرده بود اما حالا کرد تو مراسم شب قدر باهم بودیم ب یه زنی شماره دادمنم ریزمکالمات گرفتم از گوشیش اخه پشت خطیش میفتادم میگف پشت خطی من نبودی حتما اشکال از شبکه اس زنگ زدم و دیدم خاموش تا ۴روز بعد متوجه شدم روشن شد زنه گف حقیقتش من فهمیدم شوهرت متاهل رابطه برقرار نکردم و زودی درحد ۳روز تمومش کردیم و ازم خواست حلالش کنم حالا شوهرم ک فهمید من قضیه رو فهمیدم ازم خواسته ببخشمش ولی من اخه چندبار ببخشم نمیشه که ببخشم ک باز تو دلش بگه اخ جون بخشید بازم خیانت میکنم یکسال دیگه.همشم میگه اینکه خیانت نیس یکی دو روز بوده بعدش میگه خق باتو من دارم توجیح میکنم
  خواهش میکنم بگین چیکار کنم😞

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-06 19:28

   سلام بر شما
   خیانت یک اس ام اس یا دوبار اس ام اس یا یک رابطه جنسی…نمیشناسه، خیانت خیانت هستش، ولی اینکه شما در این شرایط که بچه دار هستید آیا جدا شوید یا خیر می بایست به مشاور مراجعه کنید و بعد از بررسی شخصیت ها و… راه کار رو برای شما مشخص کنند.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • مهرانه
  2019-06-20 20:52

  سلام من فرزندی دختر دارم 7 ساله شوهرم به من خیانت کرده برای بار اول او را بخشیدم ولی باز هم تکرار شد حال می خواهم طلاق بگیرم ولی دوری از دخترم را هم نمی توانم تحمل کنم. متاستفانه دخترم منفعت طلبه و اگر تا 9 سالگی با همسرم زندگی کنه و اون بهش باج بده از دست می دم دخترم رو خواهش می کنم کمکم کنید چه کار کنم. چهار شب خونه هم نیامده به هر دری هم میزنم دختره رو بیرون کنم از زندگی ام نمیشه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-23 15:44

   سلام بر شما
   جهت افزایش اعتماد به نفس و کاهش وابستگی (مشکلات شخصیتی) لطفا با شماره 02188881984 تماس بگیرید.

   پاسخ
 • فرزاد
  2019-06-24 05:42

  سلام من34سالمه6سال ازدواج کردم یک پسر2/5 ساله هم دارم خانم من بعد بارداری دچار افسردگی شد با اینکه حواسم بوده بهش اما به گفته خودش از اون به بعد علاقه نسبت به من کم و کمتر شده که امروز بعد 6سال رابطه مشترک متوجه شدم چند هفته ای هست با مرد دیگری در هد پیامک صحبت میکنه و خودشم قبول کرده خیانت کرده و هیچ رابطه دیگه با طرف نداشته اما صحبت میکرده فقط در حدی که طرف خیلی عاشقانه صحبت میکرده تورو خدا کمک کنید نمیخوام زن
  زندگیم نابود بشه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-07-17 17:11

   سلام برشما
   جهت بررسی خیانتی که شده یا عدم تعهدی که انجام شده، به همراه همسرتون برای زوج درمانی به مشاور مراجع کنید.

   پاسخ
  • لیلا جبلی
   2019-07-17 17:11

   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • یگانه
  2019-06-25 00:10

  سلام من با همسرم تفاوت طبقاتی داریم که متاستفانه همسرم سره هر برج که قسط داریم مرا ترک می کند و از خانه میره و من از دیگران قرض می کنم هزینه ی زندگی رو نمیده و من هم کلافه شدم سره هر موضوعی هم میگه برو از خانواده ات بگیر و من خیلی دوسش دارم و نمیتوانم نبودش رو تحمل کنم دختری 7 ساله هم دارم تمامی مشاور ه ها به من گفتن او فقط برای مادیات مانده چی کار کنم خانم جبلی خواهش می کنم راه حل به من بدهید البته خانم جبلی من میتونم بدونم هزینه جلسات شما چطوره؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-07-17 17:30

   سلام برشما
   شما و همسرتون می بایست از لحاظ روانی و شخصیتی مورد بررسی قرار بگیرید.
   مثلا اگر خانم مشکل وابستگی دارد باید روی مشکل کار بشه.
   جهت زوج درمانی هردو باید به مشاور مراجعه کنید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • یه مرد
  2019-07-14 11:59

  سلام، من تازه ازدواج کردم، چند سالی میشد که با همسرم نامزد کرده بودم، الان از عکسایی قدیمی ای که از گوشی همسرم پیدا کردم متوجه شدم که در دوران نامزدی عاشق یکی دیگه شده و خیلی باهم صمیمی شدن و بهم خیانت کرده، ولی به خاطر خانواده ها و آبروی خودش و اونا نمیتونه از من جدا بشه و ناچار باهام ازدواج کرده، الان هم بهم علاقه نشون میده و تو زندگیمون آزامش هم داریم ولی حسم میگه هنوز اونو دوس داره و دلش هم براش تنگ میشه، نمیدونم چکار کنم، هنوز بهش نگفتم که من از اون ارتباطش اطلاع پیدا کردم چون فک میکنم شاید کجبور شه خودکشی کنه، میدونم که اون پسری که باهاش ارتباط داشته در حد و حدود من هم نیست و مطعنم خونواده ش بهش قبول نمیکنن، همسرم هم اینو میدونه و تا جایی که میدونم بهش پیام داده که دیگه قیدشو بزنه و بره دنبال زندگی خودش، ولی نمیدونم تا چ اندازه میتونم بهش اعتماد داشته باشم و آیا میتونم در آینده برای حل مشکلات وچالش های مشترکمون روش حساب باز کنم یا ن. اونم یه زمانی منو دوس داشت و خیلی عاشقم بود ولی با بی توجهی های خودم و دوستان ناباب خودش گرفتار دوست پسر شد و رابطشون تا به اینجا کشیده شد یعنی یه جورایی هم خودمو سرزنش میکنم که باید بیشتر حواسم بهش بود. الان خیلی بهم ابراز احساسات میکنه منتها میترسم اگه زمانی با هم یه دعوای کوچیکی کردیم و از روی عصبانیت ازم متنفر شه بخواد بره سمت اون پسره، متوجه شدم که اون پسره هنوز هم داره واسطه میفرسته و دنبال اینه که یه جوری ایجاد ارتباط مجدد کنه ، نمیدونم چکار باید کنم، گاهی به سرم میزنه که تمام عکسا و فیلمهای خیانتشو ک در دوران نامزدی داشته رو نشونش بدم و ازش طلاق بگیرم ولی با خودم میگم هنوزم جای امید است چون انگار دوسم داره و ابراز احساسات کرده و الان ک شوهر کرده مث دوران نامزدی نیست و حتما متعهد تر شده

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:13

   سلام بر شما
   آدم بخاطر حسش زندگی و زنش رو از دست نمیده و مهم رفتار و عملکرد خانم شما هست که وایستاده پایه زندگی و به شما عشق می ورزه، عمل فرد مهم هست نه حس شما نسبت به همسرتون، برای بررسی بیشتر اینکه آیا زن شما حسی دارد یا ندارد و یا هنوز عاشق نفر دیگری هست یا خیر نیاز به مشاوره دارید.
   درود بر فاطمه سادات
   به دلیل داشتن مشکلات خیلی زیاد از قبیل شوهری که توهین می کند، معتادد هستش و..، شما برای باید به مشاور مراجعه کنید تا با توجه به مشکلات شما رو راهنمایی کنند.
   لطفا با شماره 88881984-021 جهت مشاوره اقدام کنید.

   پاسخ
 • امید خان
  2019-07-29 11:02

  من ازدواج نکردم یکی از دلایلش هم ترس از خیانته همسر هستش.
  راستیاتش اینا رو که خودنم دیگه زن نمیگیرم .
  همینجوری اسوده ام

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:19

   سلام بر شما
   مشخص هست شما از کیس های قبلی خیانت دیدید یا تجربه تلخی در رابطه با خیانت اطرافیان…دارید .
   برای افزایش اعتماد به نفس برای ازدواج و از بین بردن این اضطراب نیاز به مشاوره فردی دارید. لطفا به مشاور مراجعه کنید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • حدود 10 ساله ازدواج کردیم گوشی من خانمم رمز نداره هیچ ارتباط مخفی یا مشکوک هیچکداممان نداریم . بسیار شاد و خوشبختیم. تا من خونه نرم همسرم غذا نمیخوره . من هم بدون همسرم بیرون یه بستنی هم نمیخورم . بهتر از این نمیشه . تو هر مشکلی با هم مشورت میکنیم و بهترین تصمیم رو میگیریم .

  پاسخ
 • حامد
  2019-10-02 06:56

  سلام
  یکسال پیش خانمم با وجود داشتن دختر دوساله و شش ماهه باردار بودن با یک پسری فرار کرد بهم خیانت کرد
  بعد دوروز پیداش کردیم
  اما من به قدری زندگیم دوست داشتم
  به همه پشت کردم رفتم دنبالش توی یکسال بعدی من نتوستم اونو ببخشم و اونم هرروز بخاطر سرکویب های من پررو تر میشد و روی من وایمیستاد
  تا اینکه خواستم ازش انتقام بگیرم و بهش خیانت کردم
  اوتم متوجه شد و رفت قرار بود جدا بشیم اما بازم بخاطر دخترام رفتم دنبالش
  اما حالا برعکس شده هرکاری میکنم یه چیز میگه
  نمیدونم چیکار کنم
  فقط آینده دخترام میترسم
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:16

   درود بر شما
   شما هم بعد از خیانت خانمتون شما هم خیانت کردید، در نتیجه برای شروع یک زندگی که خیانت همدیگرو در نظر نگیرند نیاز به مشاوره خانواده و زوج درمانی دارید. باید همه موارد از دو طرف مورد بررسی قرار بگیرید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • فرزاد ارشادی
  2019-10-09 15:19

  سلام
  توی این مطلب خیلی کلی گویی کرده بودید که اابته از نظر من مجبور بودید چون سوژه خیلی کلی بود. در هر حال ممنون

  پاسخ
 • محمد بی نام
  2019-10-25 14:23

  سلام دیشب تو گوشی خانومم دیدم که با یه نفر دیگه صحبت میکنن خودشم حرف های زشت. یه بچه دارم 4سالشه یکی هم میخواد بیاد الان به خاطر بچه ها نتونستم دعوا بندازم و طلاقش بدم. موندم چیکار کنم سر کار هم اومدم نمیتونم کار کنم فکرم مونده اونجا. کم‌کم کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:13

   سلام بر شما
   باید بررسی بشه که چرا خانم شما بعد از ازدواج با شخص دیگری داره صحبت میکنه تلفنی و حرمت ها شکسته شده و حرف های زشت میزنه، باید همه علت ها بررسی بشه، لطفا به مشاور مراجعه کنید.

   پاسخ
 • زهره هستم
  2019-10-27 13:35

  سلام خانم ۵۰ ساله هستم دوفرزند دارم پسرم ازدواج کرده ۹سال اوایل ازدواجم همسرم با یه دختری دوست شد وقرار ازدواج گذاشت من فهمیدم و ازدختره خواستم زندگیمو خراب نکنه اونم قبول کرد وکنار کشید ۵سال بعداز اون بایه زن مطلقه دوست شد مجبور شدم قبول کنم باهاش صیقه بشه ورداشت آورد خونه وازش یه دختر داره که دختره دوسالی است که ازدواج کرده ۱۰ سال باهم زندی کردیم ولی بسیار سخت. بعد فهمیدم یک سال است که زن دیگری را صیقه کرده بسیار ناراحت شدم بخاطر بچه هام نمیتونم زندگی را ترک کنم. اوایل گرفتن زن سوم اون زن هرروز تو محل میومد دنبالش مارا حرس میداد بچه هام خجالت میکشیدن الان هم تو پنجاه سالگی از زن سوم صاحب یه دختر شده نه وقت داره بریم جایی نه پول کافی داره که احتیاتمان را برطرف کنیم نه اخلاق خوبی داره نمیدونم چه کار کنم در ضمن من تابه حال به خودم اجازه ندادم که یک قدم کج بردارم مقیّدم که هر انسانی نسبت به خودش باید غیرت داشته باشه وخودش را به هر چیزی که نفسش میخواد نفروشد

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:17

   سلام زهره جان
   شما همون باره اولی که ایشون خواست دومی رو بیاره در منزل قبول کردید اولین گام اشتباهتون رو برداشتید، الان هم سنی نیستید که طلاق بگیرید آیا پشتوانه ای دارید؟ آیا کسی هست از شما حمایت بکنه؟ با وجود داشتن بچه ها و اینکه شما هم به این زندگی تن دادید و به نظر من الان موقعیت طلاق ندارید و به زندگیتون ادامه بدید.

   پاسخ
   • دکتر لیلا جبلی
    2020-03-31 13:18

    اگر کسی رو دارید برای حمایت از بعد از دوران جدایی لطفا به مشاوره مراجع کنید تا تصمیم نهایی بگیرید.
    لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

    پاسخ
 • سلام خانم دکتر جبلی. 14 ساله که زنگی مشترکی را با خانمم شروع کرده ام اختلاف سنی باهم نداریم من تحصیلات دانشگاهی دارم خانمم 4 ابتدایی داره که اویل زندگی آموزشش دادم تا بتونه راحت باشه اما باکنترل نامحسوس چرا که خانمم خیلی خیلی خجالتی بود و هروقت نگاهش میگردم رنگ به رنگ میشد و صورتش سرخ میشد حتی وقتی که باهاش آمیزش داشتم اصلا نمیتونه نگاهم کنه هیچ گونه عکس العملی هنگام همبستری از خود نشون نمیده خیلی براش ناراحت و دلم براش تنگ میشد بهش محدودیتها و اختیارات را دادم و خط قرمز من براش این بود که خیانت بهم نکنه و اصلا به گذشته قبل از متاهلیش برای من مهم نیست که در خانه پدری چطور بوده اما زیر سایه و زندگی مشترک باید پاکدامن و به شخصیتم توهین نکنی البته از نظر خیانت تا این مدت چیز خاصی ازش ندیدم ولی خیلی پنهان کار و در بیشتر موارد بهم دروغ میکه غیر مستقیم که متوجه نشه وسایلشو وارسی میکنم.تا اینکه یکروز خودم خونه بودم اون رفته بود درب مغازه و وقتی برگشت نون خریده بود و شوکلات خریده بود گفتم از کی خریدی اسم مغازه دکمه سرا را گفت که یه خانم فروشنده داخل مغازه بود من یه شوکلات برداشتم که متوجه نشه و رفتم بیرون خونه و مسیرم به مغازه دکمه سرا خورد و ازش سوال کردم خانم مغازه دار گفت من اصلا شوکلات نداشته ام که بفروشم.حدودا 2 ماه پیش من از داخل خیابان وارد کوچه شدم که پسر همسایه بالایی که روی تراز طبقه خونشون بود و خانمم و چند زنهای همسایه با هم نشته بودند دقیقا نگاه پسر همسایه روی خانمم قفل شده بود که با دیدن من روشو برگردون البته پسر همسایه متاهله و باز هم حدودا یک ماپیش همون پسر در فاصله 200متری به خانمم نگاه میکرد با نگاه من باز نگاهشو برگردوند ولی جهت حفظ احترام به خانمم در بین جمع چیزی نگفتم که شخصیتشو پیش دیگر زنهای همسایه تضعیف کنم ولی وقتی اومد خونه بهش تذکر دادم منکر این صحنه شد.یه نوزاد حدودا 3 ساله دارم که شبها همیشه گریه میکنه که یه شب راس ساعت 3 شب با صدای گریه فرزندم از خواب بیدار شدم که با نور لامپ توالت سایه ای روی دیوار داخل خونه از پنجره سریع رد شد و درب حیاط به گوشم رسید و خانمم در اون لحظه تند وارد خونه شد من که خیلی خسته بودم نتونستم بلند بشم ولی بین خواب و بیداری بودم اما نه خواب کامل سرم را روی بالش چند لحظه بلند کردم تا روز بعد ازش سوال کردم گفت پیرزن همسایه ناراحت و آه ناله کرده توی کوچه بوده من درب حیاط را باز کردم که ببینم چه خبره این در صورتیکه پیرزن همسایه فلجه . و یه مورد دیگه اینکه از اول زندگیم که از سال 84 شروع شده تا الان آمار وسایل بهداشتی اعم از نوار بهداشتی و کاندمهای مصرفی و حتی قرص های ضد بارداری را دارم و هر روز به طوری که خانمم اصلا متوجه نشه تعدادشونو دارم که حتی داخل خونه وسایل شخصیشو وارسی میکنم که کاندم و قرص ضد بارداری نداشته باشه به اتفاق هم رفتیم داروخانه قرص ضدبارداری خریدیم البته یک بسته حدودا 2 هفته قبل تا کنون که 11 آبان 98 ما 3 بار آمیزش داشته ایم و در این 3 بار یه بار کاندم پاره شد که صبح 2 عدد قرص LD خورد و بار دوم آمیزش که زیاد طول نکشید یه قرص خورد و باز بار سوم آمیزش یه قرص خورد که مجموعه 4 قرص خورد و من بطوری که اصلا متوجه نشه هر روز و هر وقت نگاه قرصها میکرده قرصها داخل کابینت آشپزخونه بودند یک هفته پیش یا صدای کودک خوردسالم از خواب بیدار شدم که خانمم داخل حیاط بود و اومد بچه را گرفت بغلش صبح ساعت 6 از خواب بیدار شدم که خانمم رو شکم خوابیده این طرز خوابیدن خوانمم هر موقعه که آمیزش داشتیم ازش دیدم من خوب نگاهش کردم و رفتم آشپزخونه که دیدم درب کابینت نیم بازه و بسته قرص را نگاه کردم که همون شب یه قرص خورده بود بیدار که شد ازش سوال کردم بی ربط جواب میداد و گمراه کننده حرف میزنه بهم دروغ تحویل میده اولش که سوال کردم آشفته جواب میداد و تعداد آمیزش رو یادش نبود من بهش گفتم و براش توضیح دادم من بهش میکم دیشب قرص خوردی میکه نه بهش میکم چرا یه قرص کمه میکه خوردم میکم کی میکه چندروز پیش و حالا پس از چند روز که گذشته میکه بار اول 2 قرص خوردم و باز بار دوم 2 قرص و بار سوم 1 قرص خوردم قسم میخوره رنگ به رنگ میشه من بهش میکم فقط راستشو بهم بگو میبخشمت قبول نمیکنه میکه طلاقم بده هیچی ازت نمیخوام ما 3 بچه داریم هر روز بحث میکنیم و همه موارد را یکی یکی بهش گوش زد کردم میکه تو بدبین هستی و توهم داری ….از شما خانم دکتر کمک میخوام ….ضمنا روز شنبه طالشو پیش یه خانم گرفتم گفت خانموت پاک دامنه هیچ کسی داخل زندگیش نیست فقط و فقط میخواد اذیتت کنه رو مخت کار کنه..

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:23

   سلام بر شما
   اول از همه اینکه مواردی که فرمودید هیچ مدرک مستندی محسوب نمیشه، یعنی شما برای گفته ها و حدسیاتتون هیچ مدرکی ندارید که خانمتون به شما خیانت میکنه، بنا براین می بایست حضوری تشریف بیارید طبق مصاحبه بالینی که انجام میشود بد بینی شما بررسی شود و بعد از اینکه مشخص شد بد بین نیستید باید خانمتون رو بیارید تا صحبت کنم و در نهایت نتیجه رو اعلام کنم و این مواردی که شما داستانگونه نوشتید نیاز به بررسی بیشتر و حضوری دارد.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من زنی 25ساله ام 8 ساله ازدواج کردم شوهرمو خیلی دوس دارم اما از اوایل ازدواج شاید سال اول بود که فهمیدم تلفنی با کسی در ارتباطه و گوشی جدا برای ارتباطاتش داره گوشیشو پیدا کردم و فهمیدم اما باز ر گوشیو از من گرفت و نذاشت من محتویاتش بخونم این گذشت و چون حامله بودم اونو بخشیدم البته اونم تمام رفتارای خوبی که یه همسر خوب باید داشته باشه رو بامن داره فقط هربعد از اون ماجرا که نمیدونم رابطه ای هم بینشون بوده یانه چندین بار دیدم که با دخترا و زنا تو گروه های مختلف چت کرده و اصلا هم پشیمون نیست میگه عادیه همه دارن اینکارو میکنن منم خیلی آدم مقیدی ام به این موضوعات تا جاییکه حتی شماره ناشناس رو جواب نمیدم به هیچ عنوان تا اینکه این روزا متوجه یه رابطه دیگه شدم که با یه زن که همش باهم تو چت و عکس و رابطه بودن و تو محل کارش هم بوده و میگه من باهاش رابطه ای نداشتم و من با تجربه ای که از زندگی باهاش و دروغاش دارم نمیتونم باور کنم الانم دارم درس میخونم فکرم خیلی مشغوله نمیدونم چکار کنم نمیتونم یه لحظه هم فکرمو آزاد کنم و درسمو ادامه بدم نمیدونم ترک تحصیل کنم یا نه و اینکه شوهرم خودشون سواد ندارن و همیشه میگن اگه تو درس بخونی دیگه منو نمیخوای و این حرفا که من اصلا این جور آدمی نیستم و هیچوقت هیچ کمبودی رو به روش نیاوردم جالب اینجاست که هر دفعه که من میبخشمش خیلی با قاطعیت و امیدواری میگه که پشیمون نمی‌خواسته و من چون خیلی دوسش دارم برای اینکه از دستش ندم قبول میکنم و اون باز تکرار و باز تکرار. تا جاییکه الان دیگه نمیتونم باورش کنم حس میکنم خیلی خرد شدم و از طرفی خانوادمون یه جوریه که کسی طلاق نمیگیره از زندگیم نمیتونم دل بکنم و با این احساسم نمیتونم کنار بیام از طرفی هم نمیتونم درسمو ادامه بدم تا آینده ی روشنی داشته باشم میون یه عالمه ابهام گیر کردم لطفا اگه راهی هست کمک کنید

  پاسخ
 • مجید
  2020-11-19 11:49

  سلام خانم دکتر مدتی هست خانمم هنگام رابطه یک نفر دیگه رو میخواد که مرد و من با او همزمان رابطه داشته باشیم میخوام بدونم ایا این کار برای تنوع در سکس خوبه؟ چون ما اصلا شاید ماهی دوبار سکس کنیم همسرم زیاد تمایل نداره

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-11-19 18:50

   سلام
   برای رفع این مورد، راهکار معینی وجود نداره. موضوع پیچیده ای هست و باید بصورت تخصصی بررسی بشه.
   اون چیزی که مشخصه این هست که شما نباید چنین کاری انجام بدید.
   برای رفع مشکل تون نیاز هست به همراه همسرتون تشریف بیارید برای مشاوره

   پاسخ
 • حبیب
  2020-12-05 09:08

  سلام .من مرد ۳۲ سالمه هستم همسرم ۲۰ سالشه چند بار خانممو دیدم تلفنی با اشخاصی صحبت کرده .هر دفه معذرت میخاد دیگه نمیتونم تحملش کنم.

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-12-05 12:42

   سلام
   تفاوت سنی شما زیاده و این موضوع می تونه یکی از دلایل فاصله گرفتن همسرتون از شما باشه. موضوعات بسیاری وجود دارن که می تونن زمینه ساز بروز این مشکل باشن.
   اگر قصد دارید زندگی مشترک تون رو حفظ کنید باید حتما بررسی های لازم توسط مشاور انجام بشه و بعد از شناسایی دلایل این موضوع، راهکار موثر برای اینکار ارائه بشه.

   پاسخ
 • افسون
  2020-12-11 12:27

  سلام.من بعد از ۴سال زندگی مشترک فهمیدم که همسرم با دوستم باهم رابطه دارن الان بعد از ۸سال بازم بهش مشکوکم.چیکار کنم.ولی حدس میزنم بازم باهم رابطه دارن

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-12-12 02:43

   سلام
   نمیشه بصورت قطعی نظر داد و ممکنه حساسیت های ذهنی شما باعث بشه که این احساس رو داشته باشید.
   لطفا بفرمایید به چه دلایلی، حدس می زنید که این موضوع اتفاق افتاده؟

   پاسخ
 • دنیا
  2021-01-05 02:24

  سلام ۲۷سالمه دوتابچه دارم یه دختر۷ساله ویه پسر۱ساله ۱۰سال اززندگی مشترکمون میگذره باعشق وعلاقه باهم ازدواج کردیم یکسال پیش شوهرم با خواهربزرگترم رابطه نامشروع داشته والان این موضوع رو فهمیدم بنظرشماراه چاره چیه دارم دیوانه میشم

  پاسخ
 • حسین
  2021-01-13 02:20

  باسلام
  ای واااای بر من از این همه خیانت نمیدونم چطور بعضی ها با این زندگیشون کنار میان
  واااای که من چقد میترسم ازدواج کنم و خیانت ببینم
  مخصوصا که من تو پاساژ کار میکنم و از این کیس ادما زیاد میبینم یا میشنوم الله اکبر
  خدا نجات بده و امیدوارم تو زندگی هیچ کسی خیانت نباشه
  خانم دکتر من خیلی از خیانت میترسم و بیشتر از این میترسم که اگه روزی ازدواج کنم و خیانت ببینم دستم به خون الوده شده

  پاسخ
 • با سلام من 6 ماه عقد کردم توی این شش ماه چندبار مچ شوهرمو گرفتم برای خیانت گفت که اشتباه میکنی دیشب اتفاقی گوشیشو دیدم با یه دختر که اسمش عسل و من چندبار دیده بودم و بهش گفته بودم گفته بود نه گوشی دست دوستم بوده و عسل دوس دختر دوستم هست اما دیشب متوجه شدم توی این 6 ماه دروغ بهم گفته و خیانت میکرده وقتی فهمیدم خیانت کرده گفتم این چع کاریه محکم زد تو گوشم گفت به تو ربطی نداره و امروز بهم میگفت تو کی باشی .توی این 6 ماه 60 بار تا حالا با من دعوا کرده و دعواهایی که سر بحثای پوچ با هم میکنه و خیلی مدت دار دعواهاش .کینه ای هست .فحش میدم .کتک میزنه برام توی این 6 ماه هیچی نخریده کل خانوادش پدر .مادر .خواهر .برادر هیچ کدوم توی این 6 ماه حتی یه زنگم نمیزنه سر هم بهم نمیزنه .و هربار که باهم دعوا کرده گفته که قول میدم که دعوا نکنم باهات .خیلی قسمای دروغ میخوره و همش دروغه .جدایی برام بهتر یا نه؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-01-23 03:10

   سلام
   متاسفانه حریم و احترام در زندگی زناشویی شما به کمترین سطح رسیده و می بایست هر چه سریعتر فکری براش بکنید.
   اگر شما شخصیت وابسته ای داشته باشید امکان اینکه به جدایی راضی شوید بسیار کم است. اما اگر شخصیت مستقلی داشته باشید جدایی برای شما آسانتر خواهد بود.
   اگر می تونید برای مشاوره مراجعه کنید تا موضوع رو بصورت کامل بررسی و بهترین راهکار رو ارائه بدیم
   اگر امکان مراجعه حضوری ندارید می تونید از مشاوره غیرحضوری استفاده کنید

   پاسخ
 • یه جوان
  2021-01-22 06:42

  سلام
  خسته ام از خیانت
  یه دختر ۲۹ ساله عاشقش شدم بهم خیانت کرد
  یه زن ۶۰ ساله باهاش رابطه داشتم صیغه بود بهم خیانت کرد
  الان عاشق یه دختر ۲۵ ساله شدم ، یه سری شواهد هست که انگار داره بهم خیانت میکنه
  واقعا نمیدونم چیکار کنم.
  مادرم با مادرش صحبت کرده قرار شده ۲ ماه دیگه که اوضاع مالیم بهتر میشه بریم خواستگاری.
  حالا تروخدا بگید تا قبل این که ازدواج کنم یا از دست بدمش چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-01-23 03:04

   سلام
   به نظر می رسه مسیر آشنایی شما با این افراد از کانال درستی نیست.
   برای مثال آشنایی های که در شبکه های اجتماعی، خیابون و موارد مشابه صورت میگیره احتمال خیانت بالاتر میره
   با توجه به اینکه هنوز ازدواج نکردید با دقت کامل، موضوع رو بررسی کنید و اگر مطمئن شدید چنین اتفاقی افتاده اون شخص رو کنار بزارید و از مسیر صحیح اقدام کنید.
   به نظر میرسه به مشاوره قبل از ازدواج نیاز دارید

   پاسخ
 • فرزانه
  2021-01-25 11:54

  سلام من خانومی هستم 25 ساله 8 ساله ازدواج کردم یه پسر 6 ساله دارم قبلا به صورت تلفنی باهمسرم دوست بودم بعد ازدواج کردیم سالهای اول خوب بود ولی این دوسال اخرخونه مجردی گرفته و بهم خیانت کرده رابطه هم داشته عکس و شماره اون خانومم دیدم وقتی بهش گفدم اول انکار کرد بعد گف دوستی ساده بوده من اصلا نمیتونم کناربیام شوهرم میگه چون من ماشین دویست شیش دارم برم خیابون هزارنفربهم پامیدن به نظرتون درخواست طلاق بدم برام خیلی سخته ازچشمم افتاده نمیدونم چیکارکنم .خواهش میکنم کمکم کنین .ممنونم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-01-26 01:50

   سلام
   با توجه به اینکه در سن پایین ازدواج کرده اید به نظر می رسد به شناخت مناسبی از همسرتان نرسیده اید.
   لطفا بفرمایید اگر همسرتان این اشتباهات را کنار بگذارد آیا حاضرید او را ببخشید؟ یا اینکه ایشون به اصطلاح از چشم شما افتاده؟

   پاسخ
 • ابراهیم
  2021-02-09 07:53

  سلام من آقایی هستم 32سالمه دارای 3فرزند اصلا هم توزندگی ازنظر مالی یاعاطفی کم نذاشتم همسرم دوماه بایک مرد متاهل ارتباط تلفنی داره وگاهی هم رفته مغازه اش دربین پیامهاشونم مثلا درکنارمن بهش فرستاده بمون بیرون ببینمت یا دوستت دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-02-09 21:02

   سلام لطفا بفرمایید آیا اگر همسر شما از اینکار اظهار پشیمانی کرده و اینکار را تکرار نکند حاضر هستید او را ببخشید؟
   یا از نظر شما ادامه زندگی با ایشان مقدور نیست؟

   پاسخ
 • عبدلی
  2021-02-15 21:47

  سلام خانم دکتر من یه زن 24 ساله ام یک سال و نیمه عروسی کردم سه چهار روزه که فهمیدم همسرم خیانت کرده با یه زن 40 ریخته رو هم حالا پشیمون شده میگه منو جادو و طلسم کرده زنه نمیدونم چیکار کنم میگه بهم ی فرصت دیگه بده جبران میکنم میشه کمکم کنید زود جواب بدید تورو خدا ممنون

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-02-15 23:39

   سلام
   جادو و طلسم توجیهی بیش نیست. اگر در صورتی که می توانید با فرض بر اینکه خیانت تکرار نخواهد شد کنار بیایید حتما با مشاور خانواده در تماس باشید تا راهکارهای اصولی برای شما ارائه شود.
   اما اگر نمی توانید با این موضوع کنار بیایید تکلیف مشخص است

   پاسخ
 • ترنم
  2021-04-10 01:31

  قصه زندگی دوستم است لطفا راهنمایی بفرمایید سلام خانمی ۳۷ساله هستم از نظر تحصیل وشغل بسیاردر رتبه بالاترازشوهرقرارداشتم ولی ایشان خوش قیافه بوداز حدود یک سال که اززندگی مشترکمان گذشت سوهرم روابط جنسی را بادوست قدیمی ام برقرارکردکه من با اس ام اس متوجه این رابطه شدم و تاجدایی رفتیم نهایتا همسربانمازشب و ظاهرا پشیمانی بسیارو التماس باحضور چند بزرگتر قول جبران دادمن که ازابتدا اورادرشان خودم نمیدیدم بهد ازمدتی شیفته زندگی باو درخیالات حودم خوشبخت بودم ولی او این بلا را بسرم اورد بعدازان مرتب ازپشیمانی میگفت و اینکه زنان رامیبیند و می لرزد و از همه زنان بدش می اید و زن خودش را می پرستد اما بعد ازچهار سال دوباره در حال زنگ زدن مچش راگرفتم اینبار فقط با دخالت مادرش و قول و قرارهای تکراری همه چیز تمام شد اما من همش باخودم ورجنگم حتی در نزدیکترین روابط از درون میسوزم همش به جدایی فکر میکن دختری ۳ ساله هم دارم بنظرشما چه کنم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-04-10 14:36

   با توجه به تکرار شدن خیانت، امکان اینکه شخص اینکار را کنار بگذارد بسیار کم است. به همین جهت شما باید تصمیمی برای زندگی تان بگیرید. اگر نمی توانید ادامه دهید جدایی برای شما تنها راهکار است
   همچنین اگر همسرشان دچار اختلالات شخصیتی باشد امکان درمان نیز وجود دارد. به همراه مهارت هایی که هر دو طرف باید بیاموزند

   پاسخ
 • سلام من مشکل واژینیسم داشتم و نمیتونستم سکس داشته باشم با همسرم، حدود ۳ سال هم نامزد بودیم و دور از هم (در شهر دیگر ) زندگی میکردیم و همدیگرو سالی ۳-۴ مرتبه بیشتر نمیدیدیم. بعد از ۶ ماه که مشکل واژینیمش من حل شد شوهرم به سکس بی میل بود بعد مدتی متوجه شدم فیلم پورن میبینه بهم قول داد تکرار نشه ولی یکی دو ماه بعد باز متوجه شدم توی سایت های ناجور سکس چت میکنه و فیلم سوپر میبینه. خیلی باهاش دعوام شد گفت این کار عادتش بوده و از نوجوانی این عمل رو تکرار میکرده ما هم بلژیک هستیم و خوب خیلی از چیزها عادی میشه براش ولی ، قول داد دیگه تکرار نشه. الان یکی دوماهی میگذره، سکسمون بهتر شده، بیشتر میاد سمتم . قبلش فقط در میرفت از سکس، ولی من نمیتونم اعتماد کنم. به نظرتون باید چه کار انجام داد؟ ایا اعتماد کنم و باور داشته باشم که این کار تکرار نمیشه؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-04-27 01:58

   سلام. اگر تحت مشاوره قرار نگیرند ممکن است باز هم دور از چشم شما چنین فیلم هایی رو دوباره تماشا کنند. مشکلی که در این حالت وجود دارد این است که انتظارات شخص بصوذت کاذب بالا رفته و به همین جهت مشکلات ارتباط زناشویی به وجود می آید. پیشنهاد میکنم با همسرتان صحبت کنید تا تحت مشاوره قرار بگیرن.

   پاسخ
 • الهام
  2021-05-10 14:38

  سلام و عرض ادب
  لطفا راهنمایی کنید حتی مختصر چون امکان رفتن به مشاوره رو ندارم خانمی هستم ۳۱ ساله و همسرم ۳۸
  ۱۱ ساله ازدواج کردیم راه دور اومدم برای زندگی خودم اهل کرجم همسرم مشهد ۵ سال بعد از ازدواجمون متوجه خیانت های همسرم در فضای مجازی شدم هر دفعه به دست و پام میفتاد و معذرت خواهی میکرد میگفت در حد سر گرمی بوده و … اما بعد مدتی دوباره مثل قبل خیانت میکرد …در حد چت که این افراد از شهر های مختلف بودن اوایل بیشتر بود ولی این آخری ها با سبمکارت دیگه در حد ماهی دوسه بار انلاین میشده و چت میکرده با تعداد افراد زیادی شعر میفرستاده و با بعضی هم حرفهای روزمره و بین اینها یک مورد در حد یک شب سکس چت بوده
  بعد از این موضوع که همیشه میبخشیدم خونه رو به همراه دو تا پسرام ترک کردم و به کرج رفتم قصد جدایی داشتم واقعا تا اینکه اومد دنبالم و خیلی بهش سخت گذشته بود بعد از ۲۰ روز منم برگشتم به زندگیم در کل مرد خوبیه ابراز محبت زیادی به من داشت از همون اوایل در اینکه منو دوست داره شکی ندارم ولی دلیل این کارها چی میتونه باشه
  ایا من کار درستی کردم یا جدا شدن بهتره ، چون حالم زیاد خوب نیست گاهی یاد کاراش میفتم خیلی حالم بد میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید خواهرانه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-05-16 02:25

   سلام
   همسر شما به نوعی اختلال شخصیتی دچار است و برای درمان این مشکل می بایست تحت درمان قرار گیرد.
   متاسفانه احتمال تکرار چنین مواردی وجود دارد و می بایست این اختلال درمان شود.

   پاسخ
 • مهتا
  2021-05-16 00:04

  سلام خانم دکتر
  من 5ساله ازدواج کردم
  همسرم قبلا یه بار ازدواج کرده بود و حدا شده بود تو دوران دوستی بهم گفت به زن سابقش چند باری خیانت کرده
  توجیهش هم این بود زنش تمکین نمیکرده
  4 سال بعد ازدواجمون متوجه شدم با کسی رابطه داره در حد چت
  معذرت خواهی کرد و گفت ببخشم
  چند ماه بعد دوباره یه پیام مشکوک اومد براش از طرف یه زن که گفته بود من رسیدم خونه
  بازم گفت همکارمه تو شکاک شدی
  دیشب حواسش نبود دیدم با یهدختر دارهچت میکنه و براش استیکرهای عاشقانه میفرسته دیگه نتونست پنهون کنه
  از دیشب فقط میگه ببخشید
  دست و پام رو میبوسه و میگه اشتباه کردم
  ولی من خیلی دلم شکسته
  میترسم از ایندم
  از هیچ لحاظ تو زندگی براش کم نزاشتم
  میدونم دوستم داره
  ولی متاسفانه لذت گناه براش عادی شده
  چند ماه پیش زدم گوشیش رو شکستم از نارلحتی بعد چند ماه رفت یه گوشی جدید خرید گفت هر وقت خواستی چک کن بعد یه مدت اجازه نمیداد دست بزنم به گوشیش
  منم گفتم حساسش نکنم پیگیر نشدم دیگه بنا رو بر اعتماد گذاشتم
  یه مورد دیگه اینکه تو گوشیش عکس و فیلم های سکسی دیدم دیشب
  قول داده پاک کنه و دیگه نره سراغش
  میترسم بزنه زیر همه قول هاش
  گفتم دیگه بهت گوشی رو پس نمیدم تو جنبه فضای مجازی رو نداری گفت قبول دارم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-05-16 02:29

   سلام
   همسر شما نیز مانند موارد متعددی که وجود دارند درگیر اختلالات شخصیتی است که اگر تحت مشاوره قرار بگیرند قابل درمان است.
   باید توجه داشته باشید که در این افراد، تکرار اشتباهات کاملا محتمل است و تا زمانی که این اختلال درمان نشود متاسفانه مستعد این شرایط هستند.

   پاسخ
 • من مردی 29ساله هستم.همسرمم خیلی دوست دارم.درسته غر میزنم.ولی خیلی دوسش دارم.
  ولی من ارتباط با دیگران و دوست دارم گ.
  یعنی از هر خانمی خوشم بیاد باهاش ارتباط بر قرار میکنم.دوست دارم بدستش بیارم.
  چکار باید کنم….

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-05-17 16:58

   سلام
   این موضوع یک اختلال شخصیتی است و می بایست با مشاوره رفع شود.
   تصور کنید که این موضوع برای همسر شما چقدر سخت است و آیا می توانید رفتار متقابل از جناب همسرتان را بپذیرید؟

   پاسخ
 • سلام من ۸سال ازدواج کردم 10روز گوشی زنم رو مخفی چک میکنم دیدم با برادرم داره چت می‌کنه وچه صحبت های زشتی انجام میدن بعد فهمیدم از پیامک ها که تو سال های اول ازدواج به صورت پنهانی همدیگه رو بوس وبغل میکردند از رابطه خبر ندارم شاید بوده دیشب آوردم خونه باباش حالا به نظر شما باید چیکار کنم طلاق یا برگشت

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-05-22 15:06

   سلام وقت بخیر
   این موضوع بیشتر به نگرش شما بستگی دارد به این معنی که اگر این مشکل با روش های درمانی اختلالات شخصیتی حل شود حاضر به زندگی با همسرتان هستید یا خیر؟
   و متاسفانه شخص سوم در این میان برادر شماست که کار را بسیار سخت می کند.
   اما اگر نمی توانید آرامش ذهنی داشته باشید بهترین راهکار طلاق و قطع کامل رابطه با خانواده تان است.

   پاسخ
   • حالا فهمیدم باهم رابطه هم داشته اند نه یک بار بلکه چند بار به نظر شما من باید چیکار کنم پد رم هم قلبش مشکل داره هم مادرم میدونم بهشون بگم هر دو تاشون میمیرن ممنون میشم یک شماره بهم بدید تا باهاشون صحبت کنم

    پاسخ
    • دکتر لیلا جبلی
     2021-05-24 22:45

     لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به رزرو زمان مشاوره نمایید

     پاسخ
     • سلام من تهران نیستم شهرستان هستم

     • دکتر لیلا جبلی
      2021-05-25 03:27

      امکان مشاوره غیرحضوری بصورت تلفنی یا واتس اپ وجود دارد. لطفا با شماره اعلام شده تماس حاصل نمایید و زمان رزرو را تعیین کنید.

 • سلام من دوازده ساله ازدواج کردم
  از اول زندگی به مدت هفت سال بسیار بد اخلاق بودم و کت کاری میکردم درحدی که هر روز گریه و زاری تو خونه ام بود
  الان که اخلاقم خوب شده خانمم بسیار عصبی شده و بداخلاقی میکنه
  الان یه حسی تو وجودمه که نکنه اون مدت که بداخلاقی و کم محبتی کردم رفته بهم خیانت کرده
  الان زهنم درگیر اینه که همیشه نگرانم
  چکار باید بکنم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-06-17 16:27

   سلام
   خیر. احتمال این موضوع به دلیل ذکر شده بسیار پایین است و احتمال بالاتر این است که همسر شما دچار اضطراب و افسردگی شده اند.
   با توجه به عقبه طولانی این موضوع، شما و همسرتان می بایست تحت مشاوره قرار بگیرید.
   یکسری مهارت هایی را نیاز است که بیاموزید.

   پاسخ
 • نازنین
  2021-06-17 16:17

  ٢٣سالمه من به دوس پسرم بعد از یکسال خیانت کردم ولی نه خیانت جنسی بوده نه عاطفی فقط پیام فرستادم برای پسری ولی دوس پسرم فکر میکنه من بهش خیانت کردم در صورتی که اینطور نبود من باکره ام تا حالا رابطه جنسی نداشتم امکان برگشت وجود داره ??

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-06-17 16:29

   مهم نظر شخص مقابل شماست. اگر ایشان تمایل داشته باشند در شرایط بدتر نیز امکان بازگشت وجود دارد.

   پاسخ
 • ملیکا
  2021-06-24 15:55

  سلام وقتتون بخیر من 4سال با آقایی دوستم بعد متوجه شدم یکبار بهم خیانت کرده از طریق چت و بیرون رفتن بوده
  الان منو دوست داره و منم دوسش دارم پیش یک مشاور رفتیم گفت در زندگی بازهم خیانت میکنه این آقا فکر میکنه با توجه به حرف اون خانم بازم خیانت میکنه ولی خودش میگه نه و میترسه خوشبختم نکنه ولی منم نمیتونم ترکش کنم چون واقعا دوسش دارم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-07-14 14:29

   سلام
   به احتمال بسیار زیاد اگر تحت مشاوره برای رفع مشکلات شخصیتی قرار نگیرن باز هم اینکار تکرار خواهد شد.
   لطفا کمی منطقی فکر کنید.

   پاسخ
 • ناصر
  2021-07-03 02:39

  سلام 27ساله وزنم شوهرم پسرخالهه29تقریبا6ماه ترک خونه کردم به خاطردعواهای مادرشوهرچون باهم زندگی میکنیم تاخودم زنگ زدم به شوهرم بهش گفتم به خاطربچه3ساله وتوبرگردم باکله اومددنبالم تقریبا2دوماهه برگشتم باهم خوبیم ولی شوهرم میگه توبعضی وقتازبون درازی میکنی خلاصه توی گوشیش پیامک مشکوک دیدم پی پیامهاروگرفتم البته همه روپاک کرده بودولی توی لیست تماس معلوم بودچندتاچی تاریخی بهم پیام دادن توی واتساپ برای هم فیلم وآهنگ فرستاده بودن داغون شدم آمارروازمخابرات درآوردم تقریبایکی دوماهی باهم رابطه داشتن بالاخره همه چی روشدوگردن گرفت دعواوگریه وحتی خودکشی کردم حالاگریه ومعذرت خواهی میکنه میگه غلط کردم تورودوست دارم زندگی رودوست دارم به خاطربچه کسی ندونه وتمومش کردم توهم تمومش کن برگردبه زندگی شیرین بیشترازترس آبروشوحالاموندم چیکارکنم که تضمینی باشه برای ادامه زندگی وتکرارنکردن اشتباه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-07-14 14:44

   سلام. دلیل خیانت غالبا مربوط به اختلالات شخصیتی و مشکلات زناشویی است. هر چه زودتر برای رهایی از این موضوع می بایست به فکر حل مشکلات باشید.
   روان درمانی بهترین راهکار ممکن است.

   پاسخ
 • سلام من ۳۴ سالمه بعداز ۱۴ سال شوهرم با صاحب خونمون که باهم رابطه دوستی هم برقرارکرده بودم مخفیانه ۲یا ۳سالی باهم بودن .شوهرم قسم میخوره من خیانت نکردم بهش یک متر هم نزدیک نشدم .اون با پیام دادنش منو دیونه کرده که دوست دارم اون هم شوهر ویک پسر۱۴ ساله داره. وقتی فهمید که فهمیدم کلی به غلط کردن افتاد بخاطر اینکه زندگیش و خراب نکنم. حالا من موندم با شکی که به شوهرم تو دلم ایجاد شده که چرا اگه ازش بدت میومد چرامخفی کردیش میترسم باز باشیرین پنهانی از من دوباره شروع بشه. البته قسم میخوره که نمیزارم دیگه ذره ایی ناراحتی بکشی چون کارم رسیده به آرام بخش خوردن. میدید ذجرکشیدنم و دیگه میگه نمی زارم هیچ کسی برنجونت اشتباه کردم بهت نگفتم ولی هیچ حسی بهش نداشتم درصورتیکه من پیامشو دیدم واسش نوشته باشه دلم…هر وقت این کلمه یادم میاد میخام شوهرم بمیره بنظر شما چ جوری کناربیام اعتماد کنم ؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-07-14 14:41

   سلام. متاسفانه موضوع خیانت بسیار فراگیر شده و کنار آمدن با آن بسیار سخت است. راهکارهای روان درمانی برای اینکار وجود دارد که اختلالات شخصیتی همسر شما را درمان کند تا به سمت خیانت نرود.
   در اینصورت می توان گفت همسر شما گرفتار این مسائل نخواهد شد. اما در صورت عدم درمان متاسفانه احتمال بروز خیانت وجود دارد.

   پاسخ
 • مهتاب
  2021-07-23 12:10

  باسلام
  من خانمی 43 ساله هستم که شوهرم هم سن من هست 15 سال ازدواج کردیم و یک دختر 13 ساله دارم. مدت دو سال هست که متوجه شدم همسرم با دختری رابطه داره و وقتی من خونه نیستم اون به خانه میاره. و من به همسرم گفتم که میدونم چکار کرده و فهمیدم و اون هم تایید کرد و معذرت خواهی کرد و گفت که ببخشمش و دیگه تکرار نمی کند
  الان می نمیدونم باید چیکار کنم ؟ اون ببخشم ؟
  لطفا راهنمایی نمایید. سپاسگزارم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-08-01 20:29

   سلام
   موارد مشابه زیاد بوده و برای همه به این شکل پاسخ داده میشه:
   این رفتارها مربوط به اختلالات شخصیتی میشه و باید حتما رفع بشه چون احتمال تکرار این موارد زیاد هست

   پاسخ
 • بی نام
  2021-07-31 22:28

  سلام خانوم دکتر من ۲۲سالمه و بایه پسر۳۰ساله چندماهه ک درارتباطم حتی از نظر جنسی.(البته اینو بگم ک محرمیم مرجع تقلید بنده اجازه داده بدون اذن پدر میتونم محرم بشم و از چند عالم پرسیدم گفتن درسته)پس کاریو ب حرامی انجام ندادمدرباره ازدواج تاحالا باهم صحبتی نکردیم اما مشخصه ک بشدت بهم وابسته ایم ماه پیش باهم ب مسافرت رفته بودیم شب کنار هم خوابیده بودیم چنان با عشقو علاقه منو بغل کرده بود ک نمیتونستم تکون بخورم صبح رفت سرویس هم سیگار بکشه من گوشیشو برداشتم ک ی اهنگ دانلود کنم اصلا بهش شک نداشتم اتفاقا از چشمامم بهش بیشتر اعتماد داشتم وقتی اینترنتشو روشن کردم دیدم براش پیام اومد از طرف یاس رفتم داخل پیاما و از صحبتاشون متوجه شدم هیچ رابطه عاطفی درکار نیس اما از طرف دوست پسر من چولی برای ایشون رفته بود ک اون خانوم بیاد رابطه جنسی برقرار کنن ک انگار از قبل هم اومده بودن و ایشون پولشو نداده بودمن تواون لحظه کنترل خودمو از دست دادم و شروع ب گریه و دادو بیداد کردم از طرفی وابستش بودم و نتونستم خدافظی کنم همینطور اون اما باهم نبودیم درحداینکه پیامهای دعوا بهم میدادیم.روز بعد این اتفاق کلی گریه کردو توضیح داد ک کار من نبوده و کار دوستم بوده من میدونم دروغ گفته اما عیبی نداره چون بنظرم اگ میگفت کار خودش بوده شاید نمیتونستم هیجوقت بااین رک بودنش کنار بیام و این خوبه ک یکم ازم حساب میبره من یسری تقصیرارو از خودم میدونم چون در واقعیت من خیلی غر میزدم دائم بهش زنگ جیزدم و ابراز احساسات میکردم همیشه ک بحثمون میشد من کلی بی احترامی میکردم اما دراخر خودم کوتاه میومدم و همیشه صحبت خداحافظی و کات کردن از طرف من بوده حالا دوباره بعد ی ماه اشتی کردیم من رابطمو دوس دارم اما بشدت بهش شک دارم تروخدا بهم راه حل بدین ک چجوری دوباره بهش اعتماد کنم اخه اون اصلا همچین ادمی نیس مطمعنم اینبارم کسی گولش زده من نمیتونم بیام مطب.

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2021-08-01 20:36

   سلام
   شما باید کمی واقع بین باشید.
   در حال حاضر چیزی که مشخص است احساسات مانع منطقی فکر کردن و تصمیم گرفتن شما شده است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست