خیانت همسر

خیانت همسر

خیانت همسر در قالب خیانت مرد به زن و خیانت زن به مرد صورت می گیرد. متاسفانه این موضوع از گذشته ها وجود داشته و بخصوص در سالهای اخیر آمار بالاتری را به خود اختصاص داده است. تهاجم فرهنگی، نبود فرهنگ صحیح استفاده از شبکه های اجتماعی، عدم وجود تعهدات اخلاقی، تربیت های غلط خانوادگی، نبود علاقه، مشکلات اقتصادی و ده ها مورد دیگر می تواند زمینه های بروز خیانت را فراهم کند. در ابتدا بهتر است دنبال راهکارهای پیشگیری باشیم تا خیانت انجام نشود اما پس از بروز آن این راهکار است که باید به دنبال آن باشیم تا چرایی این موضوع! بعد از حل شدن مشکل خیانت همسر نیز می توان روی چرایی آن به منظور جلوگیری از تکرار خیانت تمرکز کرد. با توجه به اهمیت بسیار بالای این موضوع، این مطلب را بصورت کامل به خیانت اختصاص داده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

خیانت چیست؟

خیانت به معنی پیمان شکنی، بی وفایی، نقض عهد، تزویر و مکر می باشد. همه این موارد ناپسندیده بوده و غیراخلاقی می باشند و هیچ جایی در میان خوبی ها ندارند. خیانت در بین همه فرهنگ ها کلمه ای منفور است. حال می تواند خیانت عشقی باشد یا سیاسی و انواع خیانت های دیگر! خیانت در انگلیسی همانند زبان فارسی با عباراتی مانند betrayal , treason , treachery , … عنوان می شود.

خیانت همسر در زندگی مشترک

شاید این سوال بسیاری از شما باشد که آیا خیانت قابل بخشش است یا خیر؟ توضیح و پاسخ به این سوال به شخص و شرایط او بستگی دارد. یعنی در برخی مواقع قابل بخشش و اغماض است اما در برخی مواقع خیر. روحیات و شخصیت دو طرف زندگی مشترک نیز بسیار مهم است. تشخیص این موضوع بهتر است توسط مشاور رواشناس انجام شود. دقت داشته باشید که توهم خیانت نیز در بین زوجین وجود دارد و تنها مشکوک بودن به همسر برای اثبات خیانت کافی نیست. توجه داشته باشید که عملکرد نادرست در این موضوع می تواند اختلاف دیگری را بوجود آورد که بیش از مشکل خیانت همسر ، زندگی تان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

قبل از شروع بحث اصلی با توجه به ارتباط موضوعی، پیشنهاد می شود مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

خیانت چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

زمانی که شخصی ازدواج می کند یکسری تعهدات و مسئولیت ها همراه او خواهد بود. یکی از مهمترین تعهدات، پایبندی و وفاداری به همسر خویش است. متاسفانه به دلایل متعددی بهانه هایی برای بروز خیانت جور می شود تا شخص خیانت کننده خود را متقاعد کرده و وجدان راحتی داشته باشد. دلیل شخص هر چیزی که باشد در هیچ حالتی پذیرفته نیست زیرا قداصت و پاکی امر ازدواج زیر سوال می رود. ما همواره باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم خیانت توسط خود ما یا بواسطه همسرمان اتفاق بیافتد. خیانت همسر دلایل بسیاری می تواند داشته باشد که در زیر به برخی از موارد مهم و اساسی اشاره شده است.

دلایل اصلی خیانت همسر

چند مورد مهم از دلایل خیانت همسر بشرح زیر است:

 • مشکلات اقتصادی و فقر
 • شبکه های اجتماعی
 • تربیت غلط خانوادگی
 • ازدواج اجباری و بدون علاقه

انواع خیانت همسر

خیانت انواع مختلفی دارد که بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می شود. خیانت همسر در انواع عاطفی، جنسی، عاطفی جنسی و خیانت توافقی تقسیم بندی شده است.

خیانت همسر از نوع عاطفی

خیانت عاطفی ارتباط مستقیمی به افکار فرد دارد و به طور مستمر به روان وی مربوط است. خیانت عاطفی مربوط به سردی های عاطفی و یا عدم توجه به نیازهای عاطفی همسر است. فرض کنید همسر شما علاقه دارد که با کلمات محبت آمیز وی را صدا کنید و یا علاقه به خرید گل دارد، حال فرض کنید شما دلیلی برای این موضوع نبینید، به این ترتیب اگر فرد دیگری پا به میدان بگذارد و با کلمات ساده محبت آمیز وارد ارتباط با همسرتان شود پروسه خیانت کلید می خورد. خیانت عاطفی مربوط به بی وفایی کلامی موضوع بسیار مهمی از نظر روانشناسی است. در واقع فرد از هم صحبتی با همسر خود احساس رضایت نمی کند. خیانت عاطفی از نوع بی وفایی مجازی نیز وجود دارد که مربوط به ارتباط با فرد دیگر است که در شبکه های اجتماعی دیده می شود و گاه با یک صحبت ساده اشتباه گرفته می شود.

خیانت همسر از نوع جنسی

این نوع خیانت که از آسیب رسان ترین موارد موجود در پروسه روانشناسی است، مربوط به برقراری جنسی یک فرد با فرد دیگری غیر از همسر خود است. مسائل مربوط به رابطه های فرازناشویی به این بخش بسیار تاکید می کند. این نوع از خیانت همسر از روی نارضایتی جنسی ، تنوع طلبی و یا مشکلات روحی است که گاه ریشه در کودکی فرد دارد.

خیانت همسر از نوع عاطفی جنسی

در دنیای روانشناسی و طبق جدیدترین آماری که موجود است، اغلب خیانت ها از نوع خیانت عاطفی جنسی هستند. در واقع خیانت در این دسته به این شکل است که فرد در ابتدا وارد خیانت جنسی شده و پس از آن درگیر موارد احساسی می شود در چنین شرایطی با قطع رابطه عاطفی می توان شانس زندگی مجدد یافت.

خیانت همسر از نوع توافقی

خیانت توافقی کمی عجیب و غریب به نظر می رسد اما بخش مهمی از زندگی امروزه را به خود اختصاص داده است. در این روش همسران با رضایت هم وارد رابطه با فرد دیگری می شوند. این موضوع در شهرهای بزرگ دیده می شود و به طبع آسیب های جبران ناپذیری هم به خانواده و هم به جامعه خواهد زد. برخی از افراد فکر می کنند خیانت توافقی بهتر از طلاق است اما این روش آسیب های جبران ناپذیری به روح و روان افراد می زند. در این روش افراد روابط آزادانه جنسی و عاطفی برای هم تعیین می کنند. اگر گام های پنهان خیانت به درستی بررسی شود و حد و مرز اولیه تعریف شود، سایه سیاه خیانت هرگز بر روی زندگی و خانواده دیده نخواهد شد. افراد درست زمانی به دام خیانت گرفتار می شوند که فکرش را هم نمی کردند.

رابطه مشکلات اقتصادی با خیانت همسر

در برخی موارد مشاهده می شود که خیانت همسر بخصوص خانم ها بدلیل مشکلات اقتصادی است. توصیه ما به جوانان عزیز بخصوص آقایان این است که در وضعیت اقتصادی خوب و یا حداقل متوسط که برای تامین هزینه های اساسی زندگی مشکلی نداشته باشند اقدام به ازدواج کنند. البته برای اینکه سوءبرداشتی نشود لازم به ذکر است منظور ما این است که حتما کسانی می توانند ازدواج کنند که در رفاه مالی هستند بلکه منظور ما این است بهتر است شخصی که اقدام به ازدواج می کند توانایی تامین هزینه های عادی را داشته باشد.

شبکه های اجتماعی و خیانت همسر

شبکه های اجتماعی و خیانت همسر

شبکه های اجتماعی یک محدود غیرقابل کنترل است و هر شخصی بخواهد می تواند به راحتی با دیگران وارد ارتباط شود. در این حالت اگر زمینه های خیانت در شخص وجود داشته باشد اینکار به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی قابل انجام است. توصیه ما به زوجین این است که برای یکدیگر وقت بگذارند و اجازه ندهند اوقات بیکاری در شبکه های اجتماعی صرف شود.

تاثیر تربیت نادرست خانوادگی در خیانت

عدم کنترل و توجه به اصول اخلاقی از دوران کودکی در بروز خیانت موثر است. توصیه ما به خانواده های محترم این است که در تلاش و نظارت بیشتری برای کنترل و تربیت فرزندان خود بکار گیرند. اینکار نتیجه مطلوبی بر روی آینده فرزندان شما خواهد داشت.

ازدواج اجباری یا نبود عشق و علاقه در زندگی مشترک

ازدواج اجباری

خوشبختانه آمار و تعداد ازدواج های اجباری نسبت به گذاشته کاهش قابل توجهی داشته است اما به این معنی نیست که وجود ندارد. از والدین عزیز تقاضا می کنیم دختران و پسران خود را به ازدواج اجباری گرفتار نکنید که غالبا نتیجه خوبی نخواهد داشت. در بسیاری از مواقع نیز نبود عشق و علاقه در زندگی مشترک می تواند زمینه های خیانت همسر را بوجود آورد.

عمده دلایل خیانت مرد به زن

دلایل خیانت مرد به زن که مستقیما با زن در ارتباط می باشد بشرح زیر است:

 • نبود هنر همسرداری در زنان
 • عدم رعایت بهداشت فردی توسط زن
 • بداخلاقی و بدخلقی
 • عدم توانایی و یا عدم توجه به روابط زناشویی

عمده دلایل خیانت زن به مرد

دلایل خیانت زن به مرد که مستقیما با مرد در ارتباط می باشد بشرح زیر است:

 • نبود هنر همسرداری در مردان
 • عدم رعایت بهداشت فردی توسط مرد
 • بداخلاقی، بدخلقی، بی احترامی و …
 • عدم توانایی و یا عدم توجه به روابط زناشویی
 • اعتیاد، مشکلات اقتصادی، عدم توجه و …

نشانه های اصلی خیانت همسر

یکی از مهمترین نشانه های خیانت همسر فاصله عاطفی است. در اولین گام روابط عاطفی بین زن و شوهر کم می شود. افراد علاقه ای به دیدن و هم صحبتی با هم ندارند و به خوبی از هم فرار می کنند. سعی می کنند جواب همدیگر را با پاسخ های کوتاه بدهند و در خفیف ترین حالت مشخص است که اصلاً تلاشی برای بهتر شدن رابطه نمی کنند. این افراد تمایلی به اصلاح رابطه ندارند و مسیر سرد عاطفی را دنبال می کنند. از دیگر نشانه های خیانت همسر کاهش وقتی است که برای هم می گذارند. در واقع فاصله عاطفی بخش کیفی زندگی است و وقت گذرانی مربوط به بخش کمی می شود. مثلاً اگر در گذشته در طول روز یک ساعت با هم حرف می زدند، با گذر زمان این صحبت به روزی چند دقیقه رسیده است و گاه در طول روز اصلاً حرفی رد و بدل نمی شود. پنهان کاری از نشانه های مهم خیانت همسر محسوب می شود. همسران نسبت به هم رازهایی ایجاد می کنند و سعی می کنند مسائل مهم زندگی را از هم مخفی نگه دارند. این بخش بسیار واضح است و معمولاً همسران به زودی متوجه می شوند که پارتنرشان موضوعی را از آنها مخفی می کند. اگر همسر شما بسیار اصرار دارد که زمان بیشتری برای دوستانتان بگذارید و به زبانی ساده تر شما را دنبال نخود سیاه می فرستد، یعنی بخشی از گناه خود را کمتر می سازد. به هر صورت تشویق در این زمینه بسیار مشکل ساز است و در صورتی که جنبه افراطی به خود بگیرد دیگر شرایط جبران نخواهد داشت.

خیانت همسر با مهربانی افراطی

شاید باورش کمی سخت باشد اما از دیگر نشانه های خیانت همسر مربوط به خوبی بیش از حد است. اینکه همسر شما در یک دوره زمانی مشخص شما را به محبت رگبار کند در واقع سرپوشی است که بر روی اشتباهات خود می گذارد و قصد دارد با مطلوب نشان دادن موقعیت زندگی شما را از اصل داستان دور کند. هزینه زیادی برای شما می کند، سعی می کند به گفته های شما خوب یا بد پاسخ مثبت دهد. به مواردی که در گذشته حساسیت نشان می دهد، اهمیت زیادی نمی دهد. اصرار دارد بهترین لباس را بخرید و هزینه زیادی برای فرزندان می کند.

شکل گیری خیانت همسر از دید روانشناسی

علم روانشناسی معتقد است که افراط و تفریط یکی از مهمترین دلایل بروز خیانت همسر است. بی محبتی یا محبت زیاد، بی محلی یا کنترل گری زیاد و اهمیت دادن پی در پی یا بی اهمیتی مطلق از عوامل مهم در شکل گیری خیانت همسر هستند. مشخص است که سطح مطلوب از زندگی می تواند مسیر طولانی مدت و امنی ایجاد نماید. آسیب هایی که از کودکی فرد را مورد احاطه قرار داده، ترویج رفتارهای مجازی، رویاپردازی های غیر عادی از دیگر عوامل مهم بروز خیانت همسر محسوب می شود.

مشاوره با روانشناس در ارتباط با خیانت همسر

خانم دکتر جبلی با تخصص و تجربه خود در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید. برای برخورداری از خدمات مشاوره ای در ارتباط با خیانت همسر تنها کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با ما در تماس باشید.

شماره روانشناس و مشاور

32 دیدگاه. Leave new

 • ا. حسبنی
  2019-01-31 07:31

  سلام من 50 سالمه خانمم 44 دارای 1دختر 15 ساله هستیم همسرمدختر خاله وپسر خاله هستیم من عاشق خانمم هستم ولی چهره معمولی با قدی هم اندازه زنم دارم ایکسال عقد بودیم ما از نظر مالی در وضعیتی بهتر بودیم پدرم ورشکست شد پول عروسی با بدبختی جور کردیم مجبور شدم از صفر شروع کنم بدون کمک خانواده زنم غرور زیادوبلند پرواز این شد که همیشه سر ناسازگاری دعوا قهر وضعیت اقتصادی به مرور زمان بهتر شد صاحب بچه شدیم خونه ماشین خودم همسرم بازم اتو عالم بلند پروازی جلب توجه دلبری تماما بیشتر دعوای ما به همین خاطر 4روز اشتی 1ماه قهر اصلا از تیپو قد قیافه من براش زشته همیشه سایه یک نفر سوم تو زنگیم داشتم تا بالاخره زنم با یک اقای متاهل 28ساله رابطه داره دستش رو شد 16سال اختلاف سنی در جواب میگه قراره مترکه کنه با هم ازدواج کنیم نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-02-01 23:19

   سلام. هدف از ازدواج رسیدن به آرامش بیشتر است. شما می بایست مدت ها قبل در این مورد به فکر می افتادید تا تکلیف خودتان را با زندگی تان مشخص کنید. باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا می توانید با موضوع ارتباط همسرتان با شخص دیگر کنار بیاید یا خیر؟ به نظر می رسد خود شما نیز یکسری مشکلات روحی و روانی دارید که یکی از آنها وابستگی بسیارشدید با وجود مواردی که ذکر کردید می باشد. پیشنهاد می کنیم با توجه به اهمیت و پیچیدگی موضوع حتما با روانشناس در ارتباط باشید تا موضوع بصورت تخصصی بررسی و راهکار مناسب ارائه گردد.

   پاسخ
 • من یک جوان 35 ساله هستم که سال 96 پس از 6 سال زندگی مشترک متوجه شدم همسرم بهم خیانت می کند، از زمانی که به ایشان شک کردم تا زمانی که همه چیز رو مطمئن شوم تقریبا 2 ماه به طول انجامید. روز 10 اسفند 96 ایشون رو در برج یادمان آزادگان کرج در دفتر مردی تنها گرفتم اما متاسفانه به قدری دلهره و ناراحتی داشتم که اصلا به فکر تماس با پلیس 110 نشدم، و پس از برسی کیف و تلفن همراهش مدارک بسیاری دال بر داشتن روابط نا مشروع با افراد متفاوت را پیدا کردم، دو اشتباه بزرگ مرتکب شدم، اول اینکه به خودش همه چیز رو گفتم، وقتی شکایت نامه رابطه نامشروع رو دید، ازش عکس گرفته بود و برای اون پیره مرد فرستاده بود!
  دوم اینکه به اصرار خانواده ام وکیل نگرفتم، لذا می گفتند فقط طلاقش بده بره!!
  همان شب ایشان اعتراف کردند که با فردی که من بهش مشکوک بودم در ارتباط بودند، گریه کردن و به من گفتن برو فلانی رو بکش! من اگر جای تو بودم تکه تکت می کردم! اون زندگی ما رو نابود کرد! از خدا خواستم تو نفهمی امشب من توبه کنم!
  خیلی مسائل رو بازگو کردند، البته بعدا زیر همه حرف ها زدند. که آقای فلانی فکر کرده بود که می خواستین طلاقم بدین! و خانواده ایشون کاملا در جریان روابط دخترشان با مردان بودند و فقط من نمی دانستم!!
  از مسائل خصوصی خانوادگی شان به همسر سابقم گفته بودن، در مورد لیزر موهای زاید بدن دختر و خانومش گفته بود، تا گاو صندوق بزرگ منزل پدریشان که به اندازه یک اتاق است!! آیا این حرف ها رو من از خودم در آوردم؟ من از کجا باید بدونم داماد اون پیره مرده چطور آدمیه یا اینکه زنش کجا موهای زاید بدنشو زده؟ یا اینکه پدرش فقط پسر کوچیکه رو به اتاق گاو صندوق راه می ده؟؟؟
  پیامک های دستورانه آن مرد مانند ” ببینمت” این پیامک همکاری هست؟؟؟
  یا پیامک “آخ جوووووووووووووووون” اون خانم؟؟ قاضی می فرماید رابطه کاری بوده؟؟؟
  آخه 300 بار تماس کاری در یک ماه؟؟ آقای قاضی آیا زنه شما و یا دختر شما هم اگر این رابطه رو داشت باز هم می گفتید کاری بوده تماس ها؟؟؟؟
  بعدش هم اون آقا از آشناهای قدیمی بودند که من بهتر می دونستم دزد ناموس هست، و از ابتدا به همسر سابقم هشدار داده بودم، حتی سال 92 با ایشان تماس گرفتم و گفتم دیگه نه برای هانومم کار بیار نه تماس بگیر!!!!
  اما متاسفانه روابط پنهانی ادامه داشته و من چون خودم کج نمی رفتم اصلا شک نکردم!
  بعد که همه چیز رو فهمیدم و به اون آقا گفتم، اون آقا بهم گفت من همه جا آشنا دارم هیچ غلتی نمی تونی بکنی!
  روزی که رفتم دادسرا، رییس دفتر منو از دفتر انداخت بیرون! در صورتی که اصلا حرفی نزده بودم، بعد توی پرونده لیست تماس های پیره مرده رو گذاشته بود زیر!!!!!
  بعدش قاضی گفت عکس و فیلم بیار اینها مدرک نیست!!!!
  جالب است بدانید در زمان طلاق از من تعهد محضری خواست که دیگر پیگیر پرونده رابطه نامشروع من نشوی!!!
  زمانی که من مهریه ایشان را کاملا پرداخت کرده و طلاقشان دادم، ایشان از من بابت افترا شکایت کرده!!!!
  و قاضی من را مجرم شناخته و برایم حکم شلاق بریده !!!!! باید بزنید، من باید شلاق بخورم که در 6 سال زندگی و 4 سال دوستی نفهمیدم با یک فاحشه زندگی می کنم، این سزای یک مرد احمق است! که زنش را در جامعه رها می کند و به او اعتماد می کند!
  عجب قانونی! زن شوهر دار مشروع است شب و نیمه شب با مردان متاهل پیامک “جووووووووون” بدهند، من افترا زن شدم؟
  از قاضی خواسته بودم تا ریز واریزی های بانکی ایشان را مشاهده کند تا ببیند چرا این افراد این مبالغ را برایش ریختن! 20 میلیون؟؟؟؟ 8 میلیون؟؟ ویلای شمال 160 میلیونی!
  خیلی از این پول ها بیشتر! متاسفانه اینقدر وضع جامعه خراب است که قضات دستور دارند زیاد داخل این مسایل نشوند! پس چه کسی حق ضایع شده من را باید بگیرد؟؟؟
  واقعا این انصاف است؟ این چه دادگاهیست؟ این چه عدالتیست؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-04-30 10:29

   سلام بر شما
   جهت بررسی موضوع و علل طلاق، خیانت همسر و راه کار حتما با مشاور در ارتباط باشید.
   رزرو زمان مراجعه : 02188881984

   پاسخ
 • تبسم
  2019-06-02 16:16

  سلام من خانمی 30 ساله هستم سه سال پیش با همسرم ازدواج کردم . در دوران نامزدی متوجه خیانت او شدم اما بخشیدمش .اما الان که زندگیمونو شروع کردیم باز متوجه خیانت او شدم همسرم با اینکه خیلی توجه و محبت به من داره اما هر روز در اینستا به 10 نفر پیام میده تا کسی پیشنهاد دوستیشو بپذیره البته من اینستا همرم رو هک کردم ولی خودش نمیدونه الان باید چیکار کنم نمیخوام بفهمه که من اینستاشو هک کردم به نظر شما با یکی از این خانم ها تبانی کنم که دوست بشه بعد بیرون متوجه اش کنم که فهمیدم خیانت میکنه یا نه.موندم چیکار کنم چون همش دارم براش نقش بازی میکنم و این خیلی سخته ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-06 19:33

   سلام بر شما
   شما بهتر هست قبل از هر اقدامی به مشاور مراجعه کنید و بعد از بررسی تمامی جزئیات مشاور به شما میگه که چکار باید انجام بدید.

   پاسخ
   • دکتر لیلا جبلی
    2019-06-06 19:36

    و فقط بخشیدن مشکلی رو حل نمیکنه باید همسر شما بابت خیانت هایی که میکنه علت یابی بشه، و رواندرمانی بشه و اگر نیاز به خوش قولی داره یا مدیریت پرخاشگری داره… باید آموزش داده شود.

    پاسخ
 • فاطمه زهرا
  2019-06-04 01:33

  سلام من ۳ساله ازدواج کردم البته ماقبلا دوست بودیم و به سختی بهم رسیدیم تو زمان دوستی هم خیانت میکرد وقتی عقد کردم خیانت کرد البته اون موقع خیلی پریشون بود و انگار حس نمیکرد ک متاهل شده همه میگن مال سنشه اون موقع ۲۰سالش بودبهم قول دادو التماس کرد ببخشمش گف تو زندگی خیانت نمیکنه منم بخشیدم عروسی کردیم و بچه دارشدیم تقریبا یکسال و نیم بعد خیانت عقدمون بازم خیانت کرد منم همیشه زودی میفهمم و اونم میدونه ماه پشت ابر نمیمونه وقتی هم ازش میپرسم تو ک میدونی من زودی میفهمم چراپ میگه هیجان همینطوری شیطون گولم زدو…حالا اقا بچه اش ۲سالشه بازم خیانت کرد البته حدود یکسال و نیم میگذره ک اصلا بهم خیانت نکرده بود اما حالا کرد تو مراسم شب قدر باهم بودیم ب یه زنی شماره دادمنم ریزمکالمات گرفتم از گوشیش اخه پشت خطیش میفتادم میگف پشت خطی من نبودی حتما اشکال از شبکه اس زنگ زدم و دیدم خاموش تا ۴روز بعد متوجه شدم روشن شد زنه گف حقیقتش من فهمیدم شوهرت متاهل رابطه برقرار نکردم و زودی درحد ۳روز تمومش کردیم و ازم خواست حلالش کنم حالا شوهرم ک فهمید من قضیه رو فهمیدم ازم خواسته ببخشمش ولی من اخه چندبار ببخشم نمیشه که ببخشم ک باز تو دلش بگه اخ جون بخشید بازم خیانت میکنم یکسال دیگه.همشم میگه اینکه خیانت نیس یکی دو روز بوده بعدش میگه خق باتو من دارم توجیح میکنم
  خواهش میکنم بگین چیکار کنم😞

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-06 19:28

   سلام بر شما
   خیانت یک اس ام اس یا دوبار اس ام اس یا یک رابطه جنسی…نمیشناسه، خیانت خیانت هستش، ولی اینکه شما در این شرایط که بچه دار هستید آیا جدا شوید یا خیر می بایست به مشاور مراجعه کنید و بعد از بررسی شخصیت ها و… راه کار رو برای شما مشخص کنند.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • مهرانه
  2019-06-20 20:52

  سلام من فرزندی دختر دارم 7 ساله شوهرم به من خیانت کرده برای بار اول او را بخشیدم ولی باز هم تکرار شد حال می خواهم طلاق بگیرم ولی دوری از دخترم را هم نمی توانم تحمل کنم. متاستفانه دخترم منفعت طلبه و اگر تا 9 سالگی با همسرم زندگی کنه و اون بهش باج بده از دست می دم دخترم رو خواهش می کنم کمکم کنید چه کار کنم. چهار شب خونه هم نیامده به هر دری هم میزنم دختره رو بیرون کنم از زندگی ام نمیشه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-06-23 15:44

   سلام بر شما
   جهت افزایش اعتماد به نفس و کاهش وابستگی (مشکلات شخصیتی) لطفا با شماره 02188881984 تماس بگیرید.

   پاسخ
 • فرزاد
  2019-06-24 05:42

  سلام من34سالمه6سال ازدواج کردم یک پسر2/5 ساله هم دارم خانم من بعد بارداری دچار افسردگی شد با اینکه حواسم بوده بهش اما به گفته خودش از اون به بعد علاقه نسبت به من کم و کمتر شده که امروز بعد 6سال رابطه مشترک متوجه شدم چند هفته ای هست با مرد دیگری در هد پیامک صحبت میکنه و خودشم قبول کرده خیانت کرده و هیچ رابطه دیگه با طرف نداشته اما صحبت میکرده فقط در حدی که طرف خیلی عاشقانه صحبت میکرده تورو خدا کمک کنید نمیخوام زن
  زندگیم نابود بشه

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-07-17 17:11

   سلام برشما
   جهت بررسی خیانتی که شده یا عدم تعهدی که انجام شده، به همراه همسرتون برای زوج درمانی به مشاور مراجع کنید.

   پاسخ
  • لیلا جبلی
   2019-07-17 17:11

   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • یگانه
  2019-06-25 00:10

  سلام من با همسرم تفاوت طبقاتی داریم که متاستفانه همسرم سره هر برج که قسط داریم مرا ترک می کند و از خانه میره و من از دیگران قرض می کنم هزینه ی زندگی رو نمیده و من هم کلافه شدم سره هر موضوعی هم میگه برو از خانواده ات بگیر و من خیلی دوسش دارم و نمیتوانم نبودش رو تحمل کنم دختری 7 ساله هم دارم تمامی مشاور ه ها به من گفتن او فقط برای مادیات مانده چی کار کنم خانم جبلی خواهش می کنم راه حل به من بدهید البته خانم جبلی من میتونم بدونم هزینه جلسات شما چطوره؟

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-07-17 17:30

   سلام برشما
   شما و همسرتون می بایست از لحاظ روانی و شخصیتی مورد بررسی قرار بگیرید.
   مثلا اگر خانم مشکل وابستگی دارد باید روی مشکل کار بشه.
   جهت زوج درمانی هردو باید به مشاور مراجعه کنید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • یه مرد
  2019-07-14 11:59

  سلام، من تازه ازدواج کردم، چند سالی میشد که با همسرم نامزد کرده بودم، الان از عکسایی قدیمی ای که از گوشی همسرم پیدا کردم متوجه شدم که در دوران نامزدی عاشق یکی دیگه شده و خیلی باهم صمیمی شدن و بهم خیانت کرده، ولی به خاطر خانواده ها و آبروی خودش و اونا نمیتونه از من جدا بشه و ناچار باهام ازدواج کرده، الان هم بهم علاقه نشون میده و تو زندگیمون آزامش هم داریم ولی حسم میگه هنوز اونو دوس داره و دلش هم براش تنگ میشه، نمیدونم چکار کنم، هنوز بهش نگفتم که من از اون ارتباطش اطلاع پیدا کردم چون فک میکنم شاید کجبور شه خودکشی کنه، میدونم که اون پسری که باهاش ارتباط داشته در حد و حدود من هم نیست و مطعنم خونواده ش بهش قبول نمیکنن، همسرم هم اینو میدونه و تا جایی که میدونم بهش پیام داده که دیگه قیدشو بزنه و بره دنبال زندگی خودش، ولی نمیدونم تا چ اندازه میتونم بهش اعتماد داشته باشم و آیا میتونم در آینده برای حل مشکلات وچالش های مشترکمون روش حساب باز کنم یا ن. اونم یه زمانی منو دوس داشت و خیلی عاشقم بود ولی با بی توجهی های خودم و دوستان ناباب خودش گرفتار دوست پسر شد و رابطشون تا به اینجا کشیده شد یعنی یه جورایی هم خودمو سرزنش میکنم که باید بیشتر حواسم بهش بود. الان خیلی بهم ابراز احساسات میکنه منتها میترسم اگه زمانی با هم یه دعوای کوچیکی کردیم و از روی عصبانیت ازم متنفر شه بخواد بره سمت اون پسره، متوجه شدم که اون پسره هنوز هم داره واسطه میفرسته و دنبال اینه که یه جوری ایجاد ارتباط مجدد کنه ، نمیدونم چکار باید کنم، گاهی به سرم میزنه که تمام عکسا و فیلمهای خیانتشو ک در دوران نامزدی داشته رو نشونش بدم و ازش طلاق بگیرم ولی با خودم میگم هنوزم جای امید است چون انگار دوسم داره و ابراز احساسات کرده و الان ک شوهر کرده مث دوران نامزدی نیست و حتما متعهد تر شده

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:13

   سلام بر شما
   آدم بخاطر حسش زندگی و زنش رو از دست نمیده و مهم رفتار و عملکرد خانم شما هست که وایستاده پایه زندگی و به شما عشق می ورزه، عمل فرد مهم هست نه حس شما نسبت به همسرتون، برای بررسی بیشتر اینکه آیا زن شما حسی دارد یا ندارد و یا هنوز عاشق نفر دیگری هست یا خیر نیاز به مشاوره دارید.
   درود بر فاطمه سادات
   به دلیل داشتن مشکلات خیلی زیاد از قبیل شوهری که توهین می کند، معتادد هستش و..، شما برای باید به مشاور مراجعه کنید تا با توجه به مشکلات شما رو راهنمایی کنند.
   لطفا با شماره 88881984-021 جهت مشاوره اقدام کنید.

   پاسخ
 • امید خان
  2019-07-29 11:02

  من ازدواج نکردم یکی از دلایلش هم ترس از خیانته همسر هستش.
  راستیاتش اینا رو که خودنم دیگه زن نمیگیرم .
  همینجوری اسوده ام

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:19

   سلام بر شما
   مشخص هست شما از کیس های قبلی خیانت دیدید یا تجربه تلخی در رابطه با خیانت اطرافیان…دارید .
   برای افزایش اعتماد به نفس برای ازدواج و از بین بردن این اضطراب نیاز به مشاوره فردی دارید. لطفا به مشاور مراجعه کنید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • حدود 10 ساله ازدواج کردیم گوشی من خانمم رمز نداره هیچ ارتباط مخفی یا مشکوک هیچکداممان نداریم . بسیار شاد و خوشبختیم. تا من خونه نرم همسرم غذا نمیخوره . من هم بدون همسرم بیرون یه بستنی هم نمیخورم . بهتر از این نمیشه . تو هر مشکلی با هم مشورت میکنیم و بهترین تصمیم رو میگیریم .

  پاسخ
 • حامد
  2019-10-02 06:56

  سلام
  یکسال پیش خانمم با وجود داشتن دختر دوساله و شش ماهه باردار بودن با یک پسری فرار کرد بهم خیانت کرد
  بعد دوروز پیداش کردیم
  اما من به قدری زندگیم دوست داشتم
  به همه پشت کردم رفتم دنبالش توی یکسال بعدی من نتوستم اونو ببخشم و اونم هرروز بخاطر سرکویب های من پررو تر میشد و روی من وایمیستاد
  تا اینکه خواستم ازش انتقام بگیرم و بهش خیانت کردم
  اوتم متوجه شد و رفت قرار بود جدا بشیم اما بازم بخاطر دخترام رفتم دنبالش
  اما حالا برعکس شده هرکاری میکنم یه چیز میگه
  نمیدونم چیکار کنم
  فقط آینده دخترام میترسم
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-28 00:16

   درود بر شما
   شما هم بعد از خیانت خانمتون شما هم خیانت کردید، در نتیجه برای شروع یک زندگی که خیانت همدیگرو در نظر نگیرند نیاز به مشاوره خانواده و زوج درمانی دارید. باید همه موارد از دو طرف مورد بررسی قرار بگیرید.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • فرزاد ارشادی
  2019-10-09 15:19

  سلام
  توی این مطلب خیلی کلی گویی کرده بودید که اابته از نظر من مجبور بودید چون سوژه خیلی کلی بود. در هر حال ممنون

  پاسخ
 • محمد بی نام
  2019-10-25 14:23

  سلام دیشب تو گوشی خانومم دیدم که با یه نفر دیگه صحبت میکنن خودشم حرف های زشت. یه بچه دارم 4سالشه یکی هم میخواد بیاد الان به خاطر بچه ها نتونستم دعوا بندازم و طلاقش بدم. موندم چیکار کنم سر کار هم اومدم نمیتونم کار کنم فکرم مونده اونجا. کم‌کم کنید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:13

   سلام بر شما
   باید بررسی بشه که چرا خانم شما بعد از ازدواج با شخص دیگری داره صحبت میکنه تلفنی و حرمت ها شکسته شده و حرف های زشت میزنه، باید همه علت ها بررسی بشه، لطفا به مشاور مراجعه کنید.

   پاسخ
 • زهره هستم
  2019-10-27 13:35

  سلام خانم ۵۰ ساله هستم دوفرزند دارم پسرم ازدواج کرده ۹سال اوایل ازدواجم همسرم با یه دختری دوست شد وقرار ازدواج گذاشت من فهمیدم و ازدختره خواستم زندگیمو خراب نکنه اونم قبول کرد وکنار کشید ۵سال بعداز اون بایه زن مطلقه دوست شد مجبور شدم قبول کنم باهاش صیقه بشه ورداشت آورد خونه وازش یه دختر داره که دختره دوسالی است که ازدواج کرده ۱۰ سال باهم زندی کردیم ولی بسیار سخت. بعد فهمیدم یک سال است که زن دیگری را صیقه کرده بسیار ناراحت شدم بخاطر بچه هام نمیتونم زندگی را ترک کنم. اوایل گرفتن زن سوم اون زن هرروز تو محل میومد دنبالش مارا حرس میداد بچه هام خجالت میکشیدن الان هم تو پنجاه سالگی از زن سوم صاحب یه دختر شده نه وقت داره بریم جایی نه پول کافی داره که احتیاتمان را برطرف کنیم نه اخلاق خوبی داره نمیدونم چه کار کنم در ضمن من تابه حال به خودم اجازه ندادم که یک قدم کج بردارم مقیّدم که هر انسانی نسبت به خودش باید غیرت داشته باشه وخودش را به هر چیزی که نفسش میخواد نفروشد

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:17

   سلام زهره جان
   شما همون باره اولی که ایشون خواست دومی رو بیاره در منزل قبول کردید اولین گام اشتباهتون رو برداشتید، الان هم سنی نیستید که طلاق بگیرید آیا پشتوانه ای دارید؟ آیا کسی هست از شما حمایت بکنه؟ با وجود داشتن بچه ها و اینکه شما هم به این زندگی تن دادید و به نظر من الان موقعیت طلاق ندارید و به زندگیتون ادامه بدید.

   پاسخ
   • دکتر لیلا جبلی
    2020-03-31 13:18

    اگر کسی رو دارید برای حمایت از بعد از دوران جدایی لطفا به مشاوره مراجع کنید تا تصمیم نهایی بگیرید.
    لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

    پاسخ
 • سلام خانم دکتر جبلی. 14 ساله که زنگی مشترکی را با خانمم شروع کرده ام اختلاف سنی باهم نداریم من تحصیلات دانشگاهی دارم خانمم 4 ابتدایی داره که اویل زندگی آموزشش دادم تا بتونه راحت باشه اما باکنترل نامحسوس چرا که خانمم خیلی خیلی خجالتی بود و هروقت نگاهش میگردم رنگ به رنگ میشد و صورتش سرخ میشد حتی وقتی که باهاش آمیزش داشتم اصلا نمیتونه نگاهم کنه هیچ گونه عکس العملی هنگام همبستری از خود نشون نمیده خیلی براش ناراحت و دلم براش تنگ میشد بهش محدودیتها و اختیارات را دادم و خط قرمز من براش این بود که خیانت بهم نکنه و اصلا به گذشته قبل از متاهلیش برای من مهم نیست که در خانه پدری چطور بوده اما زیر سایه و زندگی مشترک باید پاکدامن و به شخصیتم توهین نکنی البته از نظر خیانت تا این مدت چیز خاصی ازش ندیدم ولی خیلی پنهان کار و در بیشتر موارد بهم دروغ میکه غیر مستقیم که متوجه نشه وسایلشو وارسی میکنم.تا اینکه یکروز خودم خونه بودم اون رفته بود درب مغازه و وقتی برگشت نون خریده بود و شوکلات خریده بود گفتم از کی خریدی اسم مغازه دکمه سرا را گفت که یه خانم فروشنده داخل مغازه بود من یه شوکلات برداشتم که متوجه نشه و رفتم بیرون خونه و مسیرم به مغازه دکمه سرا خورد و ازش سوال کردم خانم مغازه دار گفت من اصلا شوکلات نداشته ام که بفروشم.حدودا 2 ماه پیش من از داخل خیابان وارد کوچه شدم که پسر همسایه بالایی که روی تراز طبقه خونشون بود و خانمم و چند زنهای همسایه با هم نشته بودند دقیقا نگاه پسر همسایه روی خانمم قفل شده بود که با دیدن من روشو برگردون البته پسر همسایه متاهله و باز هم حدودا یک ماپیش همون پسر در فاصله 200متری به خانمم نگاه میکرد با نگاه من باز نگاهشو برگردوند ولی جهت حفظ احترام به خانمم در بین جمع چیزی نگفتم که شخصیتشو پیش دیگر زنهای همسایه تضعیف کنم ولی وقتی اومد خونه بهش تذکر دادم منکر این صحنه شد.یه نوزاد حدودا 3 ساله دارم که شبها همیشه گریه میکنه که یه شب راس ساعت 3 شب با صدای گریه فرزندم از خواب بیدار شدم که با نور لامپ توالت سایه ای روی دیوار داخل خونه از پنجره سریع رد شد و درب حیاط به گوشم رسید و خانمم در اون لحظه تند وارد خونه شد من که خیلی خسته بودم نتونستم بلند بشم ولی بین خواب و بیداری بودم اما نه خواب کامل سرم را روی بالش چند لحظه بلند کردم تا روز بعد ازش سوال کردم گفت پیرزن همسایه ناراحت و آه ناله کرده توی کوچه بوده من درب حیاط را باز کردم که ببینم چه خبره این در صورتیکه پیرزن همسایه فلجه . و یه مورد دیگه اینکه از اول زندگیم که از سال 84 شروع شده تا الان آمار وسایل بهداشتی اعم از نوار بهداشتی و کاندمهای مصرفی و حتی قرص های ضد بارداری را دارم و هر روز به طوری که خانمم اصلا متوجه نشه تعدادشونو دارم که حتی داخل خونه وسایل شخصیشو وارسی میکنم که کاندم و قرص ضد بارداری نداشته باشه به اتفاق هم رفتیم داروخانه قرص ضدبارداری خریدیم البته یک بسته حدودا 2 هفته قبل تا کنون که 11 آبان 98 ما 3 بار آمیزش داشته ایم و در این 3 بار یه بار کاندم پاره شد که صبح 2 عدد قرص LD خورد و بار دوم آمیزش که زیاد طول نکشید یه قرص خورد و باز بار سوم آمیزش یه قرص خورد که مجموعه 4 قرص خورد و من بطوری که اصلا متوجه نشه هر روز و هر وقت نگاه قرصها میکرده قرصها داخل کابینت آشپزخونه بودند یک هفته پیش یا صدای کودک خوردسالم از خواب بیدار شدم که خانمم داخل حیاط بود و اومد بچه را گرفت بغلش صبح ساعت 6 از خواب بیدار شدم که خانمم رو شکم خوابیده این طرز خوابیدن خوانمم هر موقعه که آمیزش داشتیم ازش دیدم من خوب نگاهش کردم و رفتم آشپزخونه که دیدم درب کابینت نیم بازه و بسته قرص را نگاه کردم که همون شب یه قرص خورده بود بیدار که شد ازش سوال کردم بی ربط جواب میداد و گمراه کننده حرف میزنه بهم دروغ تحویل میده اولش که سوال کردم آشفته جواب میداد و تعداد آمیزش رو یادش نبود من بهش گفتم و براش توضیح دادم من بهش میکم دیشب قرص خوردی میکه نه بهش میکم چرا یه قرص کمه میکه خوردم میکم کی میکه چندروز پیش و حالا پس از چند روز که گذشته میکه بار اول 2 قرص خوردم و باز بار دوم 2 قرص و بار سوم 1 قرص خوردم قسم میخوره رنگ به رنگ میشه من بهش میکم فقط راستشو بهم بگو میبخشمت قبول نمیکنه میکه طلاقم بده هیچی ازت نمیخوام ما 3 بچه داریم هر روز بحث میکنیم و همه موارد را یکی یکی بهش گوش زد کردم میکه تو بدبین هستی و توهم داری ….از شما خانم دکتر کمک میخوام ….ضمنا روز شنبه طالشو پیش یه خانم گرفتم گفت خانموت پاک دامنه هیچ کسی داخل زندگیش نیست فقط و فقط میخواد اذیتت کنه رو مخت کار کنه..

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2020-03-31 13:23

   سلام بر شما
   اول از همه اینکه مواردی که فرمودید هیچ مدرک مستندی محسوب نمیشه، یعنی شما برای گفته ها و حدسیاتتون هیچ مدرکی ندارید که خانمتون به شما خیانت میکنه، بنا براین می بایست حضوری تشریف بیارید طبق مصاحبه بالینی که انجام میشود بد بینی شما بررسی شود و بعد از اینکه مشخص شد بد بین نیستید باید خانمتون رو بیارید تا صحبت کنم و در نهایت نتیجه رو اعلام کنم و این مواردی که شما داستانگونه نوشتید نیاز به بررسی بیشتر و حضوری دارد.
   لطفا از طریق شماره 02188881984 اقدام به تماس رزرو زمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام من زنی 25ساله ام 8 ساله ازدواج کردم شوهرمو خیلی دوس دارم اما از اوایل ازدواج شاید سال اول بود که فهمیدم تلفنی با کسی در ارتباطه و گوشی جدا برای ارتباطاتش داره گوشیشو پیدا کردم و فهمیدم اما باز ر گوشیو از من گرفت و نذاشت من محتویاتش بخونم این گذشت و چون حامله بودم اونو بخشیدم البته اونم تمام رفتارای خوبی که یه همسر خوب باید داشته باشه رو بامن داره فقط هربعد از اون ماجرا که نمیدونم رابطه ای هم بینشون بوده یانه چندین بار دیدم که با دخترا و زنا تو گروه های مختلف چت کرده و اصلا هم پشیمون نیست میگه عادیه همه دارن اینکارو میکنن منم خیلی آدم مقیدی ام به این موضوعات تا جاییکه حتی شماره ناشناس رو جواب نمیدم به هیچ عنوان تا اینکه این روزا متوجه یه رابطه دیگه شدم که با یه زن که همش باهم تو چت و عکس و رابطه بودن و تو محل کارش هم بوده و میگه من باهاش رابطه ای نداشتم و من با تجربه ای که از زندگی باهاش و دروغاش دارم نمیتونم باور کنم الانم دارم درس میخونم فکرم خیلی مشغوله نمیدونم چکار کنم نمیتونم یه لحظه هم فکرمو آزاد کنم و درسمو ادامه بدم نمیدونم ترک تحصیل کنم یا نه و اینکه شوهرم خودشون سواد ندارن و همیشه میگن اگه تو درس بخونی دیگه منو نمیخوای و این حرفا که من اصلا این جور آدمی نیستم و هیچوقت هیچ کمبودی رو به روش نیاوردم جالب اینجاست که هر دفعه که من میبخشمش خیلی با قاطعیت و امیدواری میگه که پشیمون نمی‌خواسته و من چون خیلی دوسش دارم برای اینکه از دستش ندم قبول میکنم و اون باز تکرار و باز تکرار. تا جاییکه الان دیگه نمیتونم باورش کنم حس میکنم خیلی خرد شدم و از طرفی خانوادمون یه جوریه که کسی طلاق نمیگیره از زندگیم نمیتونم دل بکنم و با این احساسم نمیتونم کنار بیام از طرفی هم نمیتونم درسمو ادامه بدم تا آینده ی روشنی داشته باشم میون یه عالمه ابهام گیر کردم لطفا اگه راهی هست کمک کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست