عشق در زندگی

عشق در زندگی مشترک

برای ایجاد و یا وجود عشق در زندگی مشترک یکسری قواعد وجود دارد. معمولا عشق در زندگی مشترک زمانی بوجود می آید که هر دو طرف حس خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند. این حس خوب نیز حاصل مجموعه بازخوردهایی از رفتار طرف مقابل است. به اینصورت که هر قدر طرفین، رفتار و بازخوردهای خوبی به یکدیگر داشته باشند به یکدیگر کمک می کنند تا عشق در زندگی زن و مرد شکل بگیرد. باید توجه داشت که تنها و صرفا اخلاق و رفتار تعیین کننده نیستند و می بایست به مجموعه عوامل توجه داشت. کلیات موضوع بشرح زیر است:

  • توجه به بهداشت، زیبایی، پوشش و حفظ تناسب اندام
  • الگوی اخلاقی و رفتاری صحیح و مناسب با شرایط

عشق در زندگی با زیبایی ظاهری

باید با خودمان روراست باشیم و با دید منطقی تری به زندگی نگاه کنیم. یکی از مهمترین بخشهای یک زندگی مشترک، روابط زناشویی است. این موضوع نباید ساده گرفته شده و به راحتی از روی آن عبور کرد. توجه به بهداشت، زیبایی، پوشش، بهبود و یا حفظ تناسب اندام از جمله مواردی است که باید توجه ویژه ای به آنها شود. نمی توان انتظار زیادی داشت بدون توجه به این موارد عشق در زندگی را تجربه کرد و یا بوجود آورد. در واقع زیبایی ظاهری و باطنی هر دو مکمل هم هستند و باید به هر دوی آنها توجه داشت.

عشق در زندگی با زیبایی باطنی

کاملا منطقی است که زیباترین افراد نیز با اخلاق و رفتار نامناسب نخواهند توانست محبوبیت بالایی را کسب کند. اگر هم به اینصورت باشد موقتی بوده و دوام طولانی مدتی نخواهد داشت. اخلاق و رفتار خوب و مناسب می تواند بستر مناسبی را فراهم کند تا بتوان آرامش واقعی را در زندگی تجربه کرد. این آرامش حقیقی نیز یکی از ده ها بازخورد عشق در انسان است.

تاثیر عشق در زندگی انسان

عشق تاثیر بسیار خوبی بر روی سلامتی جسمی و سلامت روحی دارد. وجود آرامش، انرژی، امید، هدف و … از تاثیرات عشق در زندگی ما انسانهاست. مواردی نظیر سوخت و ساز مناسب بدن، فشار خون مناسب، کاهش بیماری های قلبی عروقی و ده ها مورد دیگر از تاثیرات شگفت انگیز عشق در زندگی است! زیرا عدم وجود آرامش حاصل از عشق می تواند زمینه ساز مشکلات جسمی باشد.

عشق ایده آل

عشق یک واژه ی بسیار وسیعی است که داری یک معنای خاصی برای هر یک از ما می باشد. بیشتر افرادی که این متن را می خوانند به مراتب تاکنون در زندگی خود عشق را تجربه کرده اند، البته بسیاری از افراد نیز به علاقه مندی های آنی خود عشق می گویند که این قضیه بسیار متفاوت است. عشق یک امری بسیار والا است که می تواند زندگی فرد را متحول کند. دوست داشتن یعنی حال شما خوب باشد. حال با این توصیف، اگر شما گرفتار رابطه ای شده اید که در آن چیزی جز غم و غصه نصیبتان نمی شود یک علاقه مندی زودگذر را با عشق اشتباه گرفته اید. متاسفانه دوست داشتن های دروغین که همان علاقه مندی های دروغین است به گونه ای در بین افراد رواج یافته که تشخیص یک دوست داشتن ایده آل و واقعی سخت تر شده است ولی اگر فردی که به شما ابزار علاقه می کند نمیتواند وفاداری و فداکاری لازم را داشته باشد بدانید که بدون تردید دروغ می گوید. دوست داشتن فرد دیگری با همه ی خوبی هایی که دارد در برخی از مواقع می تواند آسیب هایی هم داشته باشد و سبب کور شدن چشم آدم و ندیدن واقعیت ها گردد.

عشق یک طرفه

عشق یک طرفه چیزی جز غم و غصه برای طرفین نخواهد داشت. چرا باید ما کسی را دوست بداریم و اولویت زندگی خود قرار دهیم که او هیچ حسی به ما ندارد و نمی خواهد با ما باشد؟ واقعا به این موضوع فکر کنید، اگر فردی شما را نمی خواهد چه دلیلی دارد که شما این همه خود را به آب و آتش بزنید که بخواهید با او در ارتباط باشید. مطمئن باشید که شما لایق بهترین ها هستید. اگر گرفتار یک دوست داشتن یک طرفه هستید، همین اکنون به این نوع از تفکرات پایان دهید برای این منظور می توانید از دانش و تجربه ی افراد کاردان در این زمینه بهره مند شوید. میدانم که این یک امر سختی است ولی باید خود را از این نوع تفکراتی که شما را آزار می دهد رها کنید.تا کی میخواهید نسبت به فردی علاقه مند و دلتنگ بمانید که او احساس خوبی به شما و یا محبتی به شما ندارد. زندگی کوتاهتر از آن است که به خاطر یک دوست داشتن غیر ممکن تلف شود.

بایدها و نبایدهایی در مورد عشق

عشق زیباست ولی برای کسی که صبر کافی دارد و البته قرار است معشوقه ی شما، جزوی از زندگی تان باشد. اگر داشتن محبت به یک فرد سبب می شود که شما نتوانید واقعیت را ببینید، مطمئن باشید که شما جنبه ی معنوی دوست داشتن را ندارید. عشق سبب می شود که آدمی بزرگ شود و بزرگ فکر کند، این احساس زیبا می تواند به شما اجازه دهد رشد کنید، پیشنهاد می کنم که عاشق شوید ولی این احساس را با علاقه مندی های زودهنگام اشتباه نگیرید و اگر عاشق کسی هستید و چیزی جز اندوه از این محبت به شما نمی رسد، سعی کنید فاصله بگیرید.

چگونه می توان عشق در زندگی را ایجاد کرد؟

موارد ذکر شده فوق عواملی هستند که می بایست بصورت صحیحی انجام شوند. یکی از بهترین راهکارها در این زمینه مراجعه به مشاور روانشناس است. اینکار سبب خواهد شد تا راهکارهای اصولی را یاد گرفته و آنها را در زندگی خود بکار ببرید. همچنین توجه به اینکه ضروری است که زوجین، عادات و فرهنگ های مختلفی دارند و فراهم نمودن تناسب میان نیازها و خواسته های مورد قبول و سازگار آنها، تنها با مشاور روانشاس قابل بررسی و تحیل است که در انتها نیز به ارائه بهترین راهکار منجر می شود.

ارتباط با مشاور روانشاس

اگر قصد دارید بصورت حضوری و حتی غیرحضوری با خانم دکتر لیلا جبلی در رابطه با عشق در زندگی در ارتباط باشید تنها کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و اقدام به تماس برای برخورداری از خدمات مشاوره ای نمایید.

مجموعه مطالب مرتبط : چگونه همسر خوبی باشیم ، انتخاب همسر ، مشاوره قبل از ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست