اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

داشتن مهارت اعتماد به نفس یکی از لازمه های زندگی اجتماعی است. ما از کودکی تا آخرین روزهای زندگی خود به داشتن این مهارت نیاز داریم. زیرا این موضوع ارتباط بسیار مستقیمی با کیفیت و موفقیت زندگی ما دارد. در بسیاری از مواقع نبود اعتماد به نفس می تواند مسیر زندگی یک شخص را تغییر داده و از رسیدن به موفقیت بازدارد! موضوعی که می بایست به آن توجه داشته باشیم این است که افزایش اعتماد به نفس با یکسری راهکارهای علمی و عملی قابل دستیابی بوده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. در واقع اعتماد به نفس یک مهارت است و بصورت اکتسابی در طول زندگی هر شخص بدست می آید. حال اگر این مهارت پایین تر از حد لازم باشد با یکسری راهکارهای روانشناسی می توان آنرا افزایش داد.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس چیست

اعتماد به نفس یا Self-Confidence یعنی قدرت نمایش توانایی ها در حد نیاز و خواسته فرد. یعنی اگر توانایی انجام یک کاری را داریم پس نیازی نیست نگران چیزهای دیگر باشیم. ممکن است اشتباه و یا آن چیزی که برخلاف خواسته ماست برای هر کسی که اعتماد بنفس بالایی دارد اتفاق بیافتد. اما نکته مهمتر اینجاست که با وجود اعتماد به نفس معمولا به چیزهایی که می خواهیم و می دانیم که می توانیم، می رسیم. اشخاصی که اعتماد به نفس پایینی دارند معمولا عکس العمل افراد دیگر را بهانه ای قرار می دهند برای توجیه عدم انجام کار! اما این تصور اشتباه است زیرا ما در نظر انسانهای دیگر آنقدر مهم نیستیم که خودمان تصور می کنیم. دانستن این موضوع کمک بسیار زیادی به ما خواهد کرد تا با آرامش و آسودگی زندگی کنیم. ضمنا زمانی که ما می دانیم موفقیت مان حتمی است نیازی به داشتن نگرانی نیست.

چگونه مهارت خود را افزایش دهیم

علت نبود اعتماد بنفس باید ریشه یابی شده و راهکار صحیحی برای رفع آن ارائه شود. معمولا بسیاری از این مشکلات ریشه در کودکی فرد داشته و تا زمانی که بصورت اصولی برطرف نشود همراه اوست. خوشبختانه بدست آوردن مهارتهایی نظیر اعتماد بنفس در هر مرحله ای از زندگی با یکسری راهکارهای علمی و عملی قابل دستیابی است. یکی از بهترین راهکارهای برای حل دائمی این مشکل مراجعه به مشاور روانشناس است. علت اینکه محیطی فراهم می شود تا بتوان در قالب کارگاه های افزایش مهارت های اجتماعی، مشکلات خود را برطرف نمود. مژده به شما که در حال مطالعه این مطلب هستید! شما می توانید با شرکت در کارگاه های روانشناسی خانم دکتر جبلی با محوریت افزایش مهارت های اجتماعی، مشکلات خود را برطرف نمایید.

تاثیرات وجود اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

داشتن مهارت اعتماد بنفس یک اصل اجتناب ناپذیر است. در صورتی که یک فرد این مهارت را داشته باشد خواهد توانست:

 • به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند.
 • در تحصیل و شغل موفق شود.
 • مورد تحصین و تمجید افراد در جامعه قرار گیرد.
 • از خود رضایت داشته و آرامش روحی روانی داشته باشد.
 • و ده ها مورد دیگر …

تاثیرات نبود اعتماد به نفس

نبود اعتماد بنفس مشکلات بسیاری را برای فرد به همراه خواهد داشت. در این حالت موارد ذکر شده فوق می تواند کاملا برعکس برای فرد اتفاق بیافتد. متاسفانه وجود این مشکل زمینه ساز بسیاری از آسیب ها و بیماری های روحی و روانی است. به همین جهت توصیه می کنیم هر چه سریعتر نسبت به پیگیری و حل این مشکل و متعاقبا برای بدست آوردن مهارت لازم اقدام نمایید.

کسب مهارت اعتماد به نفس

به این منظور دو راهکار پیشنهاد می شود. راهکار اول مراجعه به روانشناس در قالب خدمات مشاوره فردی برای افزایش اعتماد به نفس است. برای اینکار می توانید از طریق شماره های موجود در صفحه تماس با ما ، ارتباط گرفته و زمان مراجعه برای خود رزرو نمایید. همچین راهکار دوم، شرکت در کارگاه های افرایش مهارت است که در زیر توضیح داده می شود.

نحوه شرکت در کارگاه های افزایش مهارت

کارگاه های افزایش اعتماد به نفس

در این حالت حدود 10 تا 20 نفر (خانم و آقا) در کارگاه ها شرکت می کنند. تعدد افراد این فرصت را فراهم می کند که بتوانند تمرین های کسب مهارتهای اجتماعی را بصورت واقعی انجام دهند. برای شرکت در کارگاه ها تنها کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و در بخش چهارم، فرم درخواست خدمات غیرمشاوره ای را تکمیل و ارسال نمایید. زمانی که درخواست ها برای حضور در کارگاه های روانشناسی به حدنصاب رسید با شما تماس گرفته می شود.

12 دیدگاه. Leave new

 • نمیدونم باید چیکارکنم خیلی اعتماد به نفسم پایینه اونقد که حس میکنم دارم دچار شخصیت دیگه ای میشم…حس میکنم دو تا شخصیت کاملا متفاوت کنترلم میکنن ..از خودم خیلی میترسم ..واقعا فکر کنم راهی به جز خودکشی ندارم

  پاسخ
  • نویسنده
   2018-12-10 10:58

   سلام
   هرچه سریع تر باید جهت دارو درمانی و مشاوره اقدام کنید.

   پاسخ
 • متین
  2019-01-26 23:51

  سلام.من مشکلم کم بود شدید اعتماد به نفسه.ارتباط برقرار کردن با دیگران برام سخت ترین کاره.چطور میشه این مشکلو حل کرد.

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-01-27 00:21

   سلام
   کمبود اعتماد به نفس می تواند دلایل متعددی داشته باشد که بخش مهمی از آنها به کودکی شخص مربوط می شود. پیشنهاد می کنیم حتما با روانشناس در ارتباط باشید تا ریشه این موضوع بررسی و راهکار آن به منظور رفع کمبود اعتماد به نفس به کار گرفته شود.
   رزرو زمان مراجعه : تماس با ما

   پاسخ
  • سيما
   2019-03-25 14:18

   سلام من اعتماد به نفسم پايينه ،از برقراري رابطه با ديگران مي ترسم وقتي در جمعي قرار مي گيرم بهم مي ريزم ،افكار منفي راحتم نميذاره ،نمي توانم كار پيدا كنم و اصلا فكر مي كنم به من كار نمي دهند حوصله هيچ كار و هيچ كسي راندارم بيشتر اوقاتم در تنهايي مي گذرد ،دچار اضطراب ودلهره هستم تقريبا هيچ تفريحي ندارم،

   پاسخ
   • دکتر لیلا جبلی
    2019-03-30 14:47

    سلام بر شما
    شما می توانید در کارگاه های روانشناسی ما شرکت نموده و مهارت لازم برای بالا بردن اعتماد به نفس را کسب کنید. امکان مراجعه حضوری نیز وجود دارد. به این منظور لطفا از طریق صفحه تماس با ما اقدام به تماس و رزرو زمان مراجعه کنید.
    با تشکر

    پاسخ
 • فواد
  2019-05-09 13:19

  سلام من بسیار کمرو هستم روش های درمان کمروهی را برایم بگویید

  پاسخ
  • دکتر لیلا جبلی
   2019-05-15 10:08

   سلام بر شما
   شما باید در کارگاه های مهارت های ارتباطی و افزایش اعتماد بنفس، ابراز وجود شرکت کنید.
   برای ثبت نام لطفا با شماره 02188881984 تماس بگیرید.

   پاسخ
   • امیرحسین افشین پور
    2019-10-07 15:27

    سلام چند وقت که احساس می کنم که اصلاً به خودت اعتماد ندارم . تو کلاس که می خوام خجالت می کشم فکر میکنم سوالم خیلی مسخره هست در حالی که خیلی هم سوال های خوبی می پرسم و خیلی جا های دیگه که خجالت می کشم صحبت کنم و نظر خودم رو به اشتراک بذارم . باید چه کار کنم؟

    پاسخ
  • روح الاه
   2020-06-26 19:40

   سلام ویزیت دکتر چنده

   پاسخ
 • ماندانا صادقی
  2019-10-29 15:09

  بسیار آموزنده و خوب بود . من قبلا کتابی به اسم عزت نفس روی میز شام رو خونده بودم و اعتماد به نفسم خیلی بهتر شده . با توجه به علاقم به این حوزه مطالب سایت شما رو خیلی دوست داشتم

  پاسخ
 • امین صیام
  2020-06-14 22:59

  سلام
  من دچار اظطراب میشم وانگار تو جمع از همه پایین ترم همچین فکرایی دارم
  واینکه تو جمع. فکر می‌کنم. همه انگار دارن بهم توجه میکنن نگاه میکنن ودچار فکر های بیخود میشم وگاهی که انگار همه دوستان با هام. رو راست نیستن یا انگار دوستانم دارن به من دروغ میگن
  واینکه خیلی. تو جمع نمیرم. یه طور گوشه نشین شدم
  ودوست واقعی یا همون رفیق شیش ندارم
  خلاصه همین. لطفا راه کار بدین
  راهنمایی کنینن ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست